Rubriky:

1. liga

Olomouc vydřela body proti Synotu až v posledních vteřinách

18. dubna 2004 19:51 - OLOMOUC

Hanáci předvedli asi nejhorší domácí jarní výkon, ale spasil je střídající Hubník. "Lepší mužstvo než Synot u nás letos nehrálo. Kluci ale znovu byli až neuvěřitelně trpěliví a nakonec se, byť s obrovským štěstím dočkali zasložené odměny. Úspěchu šli ale naproti. Jsem šťastný a asi mě už z Olomouce nevyhodí," pochvaloval si kouč Petr Uličný.

Sigma jako doma tradíčně dlouho vyčkávala na chyby soupeře. Ty však nepřicházely a tak většina soubojů se odehrávala ve středu pole. Až ve 28. minutě pronikl do šestnáctky hostující Ivana a Vaniak musel  zasahovat. Vzápětí znovu Ivana pálil zblízka, ale tentokrát minul.

Krátkodobý tlak Synotu však pokračoval. Jenže ve 29. minutě bránu z devíti metrů netrefil v nadějné pozici ani Meduna. V 35. minutě se tak po rychlém protiútoku po centru Babniče dostal ke slovu prozměnu domácí Reiter, ale jeho hlavičku také Drobisz s přehledem kryl. Ve 45. minutě přesně zacentroval Glos, ale kanonýra Reitera Drobisz vychytal.

Po přestávce zase první zahrozil staroměstský Ivana a Vaniak měl s jeho bombou z 20 metrů plné ruce práce. Pak se hra dlouhé minuty odvíjela ve středu pole. Až v 80. minutě se do vyložené šance dostal Reiter, ale Drobisz znovu zazářil.

Střídajcí Hubník spasitelem

Vypadalo to, že Sigma tentokrát nevyhraje. V samém závěru však kouč Uličný poslal na trávník Hubníka a ten se mu dokonale odvděčil. "Obranář" Špiláček vnikl zprava k šestnáctce, zacentroval a mladý útočník Sigmy se nemýlil a stal se tak olomouckým hrdinou.

"Pro nás je to neštěstí. Chtěli jsme Sigmu zaskočit aktivitou a to se nám dlouho dařilo. Dostali jsme ji i pod tlak, ale nezúročili jsme ho a když jsme po odraženém míči nepokryli dobře postaveného M. Hubníka, ten nás potrestal," uvedl kormidelník Synotu Karel Jarolím.

Olomouc - Synot 1:0 (0:0)
Branka: 90. M. Hubník. Rozhodčí: Šedivý - Gulajev, Lukes. ŽK: Špiláček, Vyskočil - Činčala, Čoupek, Kostka. Diváci: 7247.
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Hudec (46. Vyskočil), Kučera, Caha - Randa, Zbožínek, Špiláček, Glos (75. Krajčovič) - Reiter, Babnič (84. M. Hubník). Trenér: Uličný.
Synot: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Čoupek (80. Kadlec) - Pavlík (46. Petržela), Abrahám, Polách, Činčala (75. Malár) - Meduna, Ivana. Trenér: Jarolím.
TABULKA:

Fotbalová liga - 26. kolo
Sobota 17. dubna
Opava - Slavia 0:0
Zlín - Plzeň 2:1
Neděle 18. dubna
Č. Budějovice - Liberec 2:1 
Teplice - Brno 2:1 
Příbram - Ostrava 0:3 
Olomouc - Synot 1:0 
Jablonec - Blšany 2:1 
Pondělí 19. dubna
Sparta - V. Žižkov

pem, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..