Synot na jaře poprvé venku bodoval

(eš)Právo

Souboj o lichotivější postavení v horní části tabulky v dohrávce 27. kola Gambrinus ligy skončil po vyloučení domácího Kisela v závěru prvního poločasu a gólové přestřelce ve druhé půli remízou, která byla pro fotbalisty Synotu vůbec prvním jarním ziskem na cizím hřišti.

Tým Stanislava Grigy dokázal vybojovat remízu i s deseti hráči v poli.

"Bod z Liberce je dobrý, ale vzhledem k počátečnímu vedení a dlouhé početní výhodě jsme asi měli vyhrát," přemítal trenér Moravanů Karel Jarolím.

"Zpočátku jsme se nechali znejistit nepřesnými výroky trojice rozhodčích," mínil liberecký kouč Stanislav Griga, který druhé dějství sledoval jen z tribuny, kam byl vykázán slovenským sudím a svým krajanem Stredákem. "O přestávce jsem mu řekl, aby mě nenutil stydět se, z jaké země pocházím," vysvětlil trenér domácích, který litoval tři inkasovaných gólů po chybách v defenzivě, ale byl spokojen s maximální efektivitou při zakončení.

Hološko v úvodu vyslal po průniku nebezpečnou střelu, s níž si ale Drobisz v brance slováckého celku poradil. Varování v podobě Nezmarovy šance pak domácí nevzali vážně, a tak další příležitost hostí už skončila gólem. Proti svým bývalým spoluhráčům s velkou chutí bojující Nezmar přihrál do volného prostoru nabíhajícímu Kadlecovi, který premiérovou trefou v lize překonal Lejsala - 0:1.

Liberečtí znervózněli, jejich projev postrádal myšlenku i přesnost. Ve 39. min. navíc přišli o kapitána Kisela,  jemuž slovenský rozhodčí Stredák na pokyn asistenta Slyška nekompromisně ukázal červenou kartu za zákrok na Polácha.

Druhou půli však domácí, v jejichž brance Lejsala nahradil Hauzr, začali famózně. Nejprve Pilný dělovkou z trestného kopu prostřelil Drobisze. Krátce na to po pravé straně utekl Hološko a jeho přihrávku zužitkoval Polák - 2:1.

Za osm minut bylo podruhé srovnáno. Meduna předložil ideální centr střídajícímu Ivanovi, který pohotově hlavičkoval do sítě. Těsný náskok Liberci záhy vrátil Hološko, ale hosté znovu přispěchali s gólovou odpovědí zásluhou hlavičkové trefy dalšího náhradníka Stajiče.

Liberec - Synot 3.3 (0:1)
Branky: 47. Pilný, 51. Polák, 65. Hološko - 9. Kadlec, 59. Ivana, 70. Stajič. Rozhodčí Stredák (SR), žluté karty: M. Pospíšil, Polák, Pilný, Slepička - M. Abrahám, červená karta: 39. Kisel (L), 4 880 diváků, poločas 0:1.
Liberec: Lejsal (46. Hauzr) - Holeňák, Lukáš, Zápotočný, Pilný - Slepička (85. Langer), Hodúr, Polák, Kisel - M. Pospíšil, Hološko (73. Hamouz).
Synot: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek - Petržela, M. Abrahám, Cs. Horváth (55. Ivana), Polách, Kadlec (81. Pavlík) -Meduna, Nezmar (68. Stajič).