Rubriky:

1. liga

Finančníci z PPF už nechtějí Spartu

29. dubna 2004 20:47 - PRAHA

Skupina PPF odstoupila od koupě majoritního balíku akcií fotbalové Sparty. Údajně nechtěla ve vedení stávajícího prezidenta Vlastimila Košťála a měla zájem i o Vydavatelství Vltava-Labe-Press. Cena Sparty se pohybuje kolem jedné miliardy korun.

 

Novinky

"Nic se neděje, proces kolem možného prodeje pokračuje dál. Skupina PPF nakonec nedala konkrétní nabídku. Zájem měla skutečně také o vydavatelství Vltava-Labe-Press, ale to nyní není na prodej. Doktor Axel Diekmann nemá zájem ho prodat," řekl Právu šéf Sparty Vlastimil Košťál.

"S PPF jsme se dohodli, že v informacích dál nepůjdeme. Není však pravda, že bych si kladl pro PPF neakceptovatelnou podmínku zůstat prezidentem Sparty, jak se objevilo v některých médiích. Naopak jsem měl být v klubu více zainteresován i finančně," dodal šéf z Letné.

Konkrétní nabídka zatím není

Ve hře jsou prý ještě čtyři zájemci. "Tři jsou ze zahraničí a jeden domácí, ale víc rovněž nemohu říci, protože jsem vázán dohodami o nezveřejňování konkrétních skutečností. Proces případného prodeje Sparty běží dál a přibližně během šesti týdnů by mělo být jasno. Stávající majitel však už má připraven nový plán na pětileté období, takže pokud nedojde k prodeji, pokračujeme dál," uvedl Košťál.

Mezi zájemci o Spartu by údajně měli být thajský premiér Šinavatra, developerská skupina Sekyra Group, nespecifikovaná skupina finančníků ze Švýcarska, jeden zájemce z Japonska a jeden z východní Evropy. Zatím však na stole současného majitele Sparty, ani londýnské firmy, která analyzuje zájemce, neleží žádná konkrétní nabídka.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..