Sparta porazila Zlín až napočtvrté

Zlín byl v lize posledním ligovým týmem, který vyhrál v Toyota Areně, a to v závěrečném podzimním kole roku 2002. Sparta, bez Johany. Labanta a Homoly, ale už s Hübschmanem, chtěla ukončit i sérii tří porážek v řadě s Valachy. To se jí podařilo a je druhá v tabulce.

Sparta porazila Zlín až na čtvrtý pokus.

Deset minut hledali domácí marně skulinu ve zlínské obraně, až Michalík nasměroval míč Junovi mezi dlouhány Kroču s Koubským, ten si ho zpracoval, položil si Nováka a otevřel skóre zápasu. Krátce na to tečoval do zlínské sítě střelu Poborského Štajner. Sparta byla pánem na trávníku, ale spoustu slibných akcí sama pokazila nepřesnými přihrávkami. V poslední minutě první půle po ojedinělé akci hostí a chybě Voříška Janíček hlavou snížil.

Sparta sice začala po změně stran aktivně, ale v 65. min. hlavičce Kroči vykopával Zelenka míč z brankové čáry. Vzápětí těsně vedle pálil zvoleje Mucha. Na druhé straně zázračně zachránil po hlavičce Juna Novák. Po krásné akci v závěru zápasu a výměně míče s Poborským pojistil vítězství Sparty hlavou Jun. Rezek pak obstřelil gólmana i s bránou.

Sparta - Zlín 3:1 (2:1)
Branky: 10. a 82. Jun, 16. Štajner - 45. Janíček. Rozhodčí Beneš, žluté karty: Pergl - Janíček, 4275 diváků, poločas 2:1.
Sparta: Blažek - Pergl, Kováč, Hübschman, Michalík - Poborský, Sivok, Zelenka (85. Baranek), Voříšek (46. Petráš) - Štajner (62. Rezek), Jun.
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Novosad (70. Nehoda), Lasota, Dobeš, Mucha, Janíček - Gomes (89. Dujka).