Slavia na Synotu vybouchla, Sparta ji uniká

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté pražské Slavie prohráli na hřišti Synotu 2:4 a ztratili kontakt s druhou Spartou. Na třetím místě na ni ztrácejí tři body a do předkola Ligy mistrů tak má nyní blíž Sparta, které ve zbývajících dvou kolech stačí získat tři body.

"Synot vyhrál zaslouženě, podal výtečný výkon," ocenil soupeře kouč Pražanů Josef Csaplár. "Přestože jsme se po pauze výrazně zlepšili, dvě hrubky nás připravily aspoň o remízu," litoval.

Zaplněné hlediště před zahajovacím hvizdem nadšeně zatleskalo prohlášení vedení Synotu, které striktně odmítá policejní nařčení z korupce. Poté se domácí vrhli na zteč slávistické branky. Hned v úvodu neměl dvakrát ve výhodné pozici přesnou mušku Činčala. Brankář Černý si poradil se střelami Ivany i Meduny. Hosté odpověděli dalekonosnými pokusy Pitáka a Kolouška, s nimiž neměl Drobisz mnoho práce.

Synot se dočkal odměny za aktivitu. Několika narážečkami rozebral slávistickou obranu a po Ivanově přihrávce mu získal zblízka vedení Činčala. Gól na chvíli domácí ukolébal a Pražané vyrovnali hru. Před pauzou se ale znovu hrálo převážně v hostující šestnáctce. Jen Černému mohli Pražané několikrát děkovat, že neinkasovali podruhé. Nakonec však odcházeli do kabin spokojeněji. V poslední minutě totiž Kuka vysunul po levé straně Pitáka, který bombou k tyči vyrovnal.

Brankové hody

Brankových hodů se dočkali diváci na začátku druhé půle. Synot znovu vedl po Latkově hrubce a přesném zakončení Ivany, avšak po skvělé Kukově akci, který obehrál Palinka a našel zcela volného Kolouška, bylo opět srovnáno. Nerozhodný stav 2:2 ovšem svítil na ukazateli pouze jedinou minutu. Ivana se probil po levé straně a jeho přihrávku zužitkoval Abrahám - 3:2.

Snaha Slavie odvézt si ze Slovácka alespoň bod vyzněla v závěru naprázdno, byť několikrát nebezpečně zahrozila. Závary před svou brankou ovšem domácí obrana i s trochou štěstí vyřešila. Naopak v nastaveném čase pečetil výhru domácích Meduna.

"O vítězství jsme mohli rozhodnout už v první půli. Nedůsledností v jejím závěru jsme se zbytečně připravili o náskok, ale po změně stran jsme prokázali obrovskou morální sílu," měl radost ze tří bodů trenér Synotu Karel Jarolím.

1. FC Synot - Slavia Praha 4:2 (1:1)
Branka: 23. Činčala, 52. Ivana, 56. Abrahám, 90. Meduna - 45. Piták, 55. Koloušek. Rozhodčí: Puček - Pustka, Chytil. ŽK: Polách - Koloušek. Diváci: 5810.
Synot: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek - Petržela, Polách (89. Nezmar), Činčala (77. Pavlík), M. Abrahám, Čoupek (84. Kadlec) - Ivana, Meduna. Trenér: Jarolím.
Slavia Praha: Černý - L. Došek, Latka, Müller, Zachariáš (17. Kratochvíl) - Piták, Bejbl, Koloušek, Švec (72. Kalivoda) - T. Došek, Kuka. Trenér: Csaplár