Jablonec zdolal Teplice 2:0

JABLONEC NAD NISOU

Fotbalisté Jablonce se v sobotu ve svém posledním domácím utkání rozloučili s nejvěrnějšími diváky výhrou 2:0 v severočeském derby nad Teplicemi. O branky se postarali Smíšek a Michálek.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří již v 8. minutě vedli 4:0 na rohy. Jablonecký brankář Lovásik musel v první čtvrthodině krýt dvě těžké střely a jednou ho Benák překvapil lobem, ale míč skončil těsně nad brankou. Poté se probudil Jablonec a Weber přihrál Smíškovi, který mu vrátil, avšak domácí kapitán překopl branku.

V 17. minutě však již domácí skórovali. Po akci Michálka míč prošel až ke Smíškovi, který bez problémů zakončil. Teplice zahrozily ve 22. minutě, kdy Horváth vysunul uličkou Verbíře, jehož velkou šanci však zlikvidoval Lovásik. Na druhé straně byl blízko gólu jablonecký Hrotek, jehož hlavičku pod břevno ve 31. minutě Poštulka s námahou vyrazil na roh.

Ve druhé půli se dlouho nic nedělo, až v 73. minutě po bombě Horvátha míč vypadl Lovásikovi z náručí, ale brankář ještě stačil zachránit před dobíhajícími útočníky Teplic. V 77. minutě se míč octl v jablonecké brance, avšak již předtím byl odpískán faul na brankáře ve vzdušném souboji.

V 86. minutě měl velkou šanci Jablonec, ale Šenkeřík místo zakončení volil zbytečnou další přihrávku a Herzán minul míč. O minutu později měl na kopačce vyrovnání teplický Rilke. Své nečekané šance se však zalekl a zblízka přestřelil jabloneckou branku. Ve třetí minutě nastaveného času domácí pojistili své vedení. Svojtka dlouhým pasem našel Michálka, který prostřelil Poštulku a uzavřel skóre.

Jablonec - Teplice 2:0 (1:0)
Branka: 17. Smíšek, 90. Michálek. Rozhodčí: Ligocký - Csabay, Pastorek. ŽK: Rada (Teplice). Diváci: 1130.
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Nesvadba - Michálek, Herzán, Kordula, Weber (64. Svojtka) - Vodehnal (74. Rosický), Smíšek (56. Šenkeřík). Trenér: Rada
Teplice: T. Poštulka - Doležal (61. Rilke), Rada, Hunal, Klein - Verbíř (61. Maliňák), Horváth, Ryška, Benát - Veleba, Mašek (81. Fenin). Trenéři: Nevrlý a J. Poštulka.