Druhým sestupujícím týmem je Žižkov

ČESKÁ REPUBLIKA

Po sobotní prohře ve 30. kole Gambrinus ligy v Liberci 0:3 se s nejvyšší domácí fotbalovou soutěží loučí Viktoria Žižkov. Sestupuje společně s Plzní, která v sobotu prohrála v Olomouci 0:1. Naopak spokojeni jsou v Praze na Letné. Sparta si výhrou 2:1 nad Jabloncem pojistila druhou příčku a bude bojovat o Ligu mistrů.

Žižkovští fotbalisté se rozloučili s první ligou.

Žižkov se v Liberci trápil. Rozsudek o sestupu do druhé ligy se začal psát již v osmé minutě, kdy Hološko předložil míč Hodúrovi a jeho ránu vychýlil mimo dosah gólmana Pižanowského nešťastnou tečí kapitán Mlejnský. Žižkov poté inkasoval ještě dvakrát. Pražský klub tak nevyužil hozené rukavice, kterou mu nabídly Blšany a Brno, které své zápasy prohrály.

Mistrovský Baník si přijel do Opavy zastřílet. Vypjaté utkání se silnou policejní asistení skončilo vítězstvím domácího mistra 4:2.

Králem ligových střelců se stal Marek Heinz z mistrovského Baníku. Ve 30 zápasech vstřelil 19 branek. O tři branky tak překonal Jiřího Kowalíka ze Synotu, který si v ročníku 2002/03 připsal 16 gólu ve 28 zápasech. Pět hráčů strávilo na ligových trávnících 2700 minut: Jan Laštůvka z Ostravy, Aleš Chvalovský z Blšan, Radek Hofmeister z Jablonce, Martin Vaniak a Radim Kučera z Olomouce.

Letošní ročník vidělo na stadiónech přes 1,1 miliónu diváků, což je o téměř 200 tisíc více než v ročníku 2002/03. Nejvíce fanoušků se přišlo podívat ve 14. kole na utkání Sparta vs. Ostrava. Remízu 1:1 vidělo na Letné 20 032 lidí.