Sparta pojistila kvalifikaci Ligy mistrů

V sobotu přivedlo poslední kolo Gambrinus ligy na Letnou Jablonec. Domácí Sparta si se svým soupeřem s přehledem poradila a výhrou 2:1 si pojistila konečné druhé místo v tabulce a tím jistou kvalifikaci Ligy mistrů. "Splnili jsme úkol, který jsem měl při příchodu k mužstvu, jsem spokojený, že druhé místo je naše," usmíval se po zápase trenér František Straka.

Letenští fotbalisté byli od počátku hry aktivnějším týmem a svému soupeři přenechávali míč jen sporadicky. Poprvé se prořídlé ochozy Toyota Areny rozbouřily v 17. minutě, kdy Karel Poborský s přehledem proměnil trestný kop. Po vedoucí brance hráči Sparty poněkud polevili, avšak hostující hráči z této situace nedokázali nic vytěžit.

Do druhé půle vtrhli domácí fotbalisté s plným nasazením a jablonecký gólman Špit měl co dělat, aby neinkasoval. Ve 47. minutě se proti brance hostí vydal Štajner - jeho střelu však Špit vystihl a zlikvidoval. O minutu později opět Štajner uvolnil Juna, ale i jeho střelu brankář hostí chytil. V závěru 48. minutě se k rohovému kopu postavil Poborský. Jeho přesná rána našla Homolu a ten bez větších problémů hlavičkou zvýšil na 2:0.

O deset minut později však Poborský neproměnil penaltu, kterou sudí nařídil po Svojtkově ruce. Domácí se dostali pod menší tlak hostí, na jehož konci byla Michálkova branka 2:1. Hostující tým však tímto gólem patrně vyčerpal svůj střelecký potenciál a Blažkovu branku již více neohrozil.

Sparta vs. Jablonec 2:1
Poločas: 1:0, Branky: 17. Poborský, 48. Homola - 69. Michálek. Rozhodčí: Helebrant - Pastyřík, Pokorný. ŽK: Laštovka (Jablonec). Diváci: 4821
SESTAVY
Sparta: Blažek - Johana, Homola, Hübschman, Petráš - Poborský, Zelenka, Kováč (50. Sivok), Baranek (46. Voříšek) - Jun (79. I. Gluščevič), Štajner. Trenér: Straka.
Jablonec: Špit - Laštovka, Hochmeister, Hušek, Svojtka - Michálek (88. Čížek), Rosický (80. Herzán), Kordula, Flachbart - Vodehnal (60. Smíšek), Šenkeřík. Trenér: Rada.