Slavia senzaci nepřipustila

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeši podzimní vítěznou senzaci ze Strahova nezopakovali. Slavia ovšem ani přes výhru ve 30. kole Gambrinus ligy neodvrátila své nejhorší umístění v historii české ligy - končí ji čtvrtá. Přesto si zahraje Pohár UEFA.

"Viděl jsem pohledné utkání s mnoha šancemi. Škoda, že diváci neudělali více hluku," řekl jen zevrubně trenér Josef Csaplár. V Budějovicích se hrál naprosto pohodový, bezstarostný zápas bez nějakého většího vzrušení a nasazení. Vždyť už také vlastně o nic nešlo. A tak snad nejvýznamnější na celém odpoledni bylo, že se s aktivní kariérou loučil uznávaný pomezní rozhodčí Evžen Amler.

V úvodu byli herně domácí aktivnější, ale větší příležitosti měli nejprve Pražané: Kuka střílel z 20 metrů kousek nad, a když mířil Piták do opuštěné branky, vykopl pohotově míč z čáry Pončák. Jihočeským nešťastníkem dne byl autor hattricku z minulého kola v Plzni, útočník Lafata. Po dvaceti minutách trefil v tutové pozici jen vyběhnuvšího gólmana Černého, pak dvakrát mířil o kousek mimo a ve druhé půli vše dovršil hlavičkou do břevna... Vozábal trefil navíc ještě za stavu 0:0 tyč.

Rozhodla 42. minuta

Vše rozsoudila 42. minuta. Po rohu prodloužil Bejbl míč na úplně nekrytého Kuku a ten měl jediný úkol: trefit hlavou prázdnou Semanovu branku - 0:1. Bylo to malinko symbolické, že rozhodl muž, jenž údajně měl v sešívaném dresu definitivně končit. "Ještě to není rozhodnuté. Váhám. Docela rád bych ještě si hrál dál," řekl Kuka.

Snaha domácích o vyrovnání byla marná. Nešlo jim totiž skoro nic a hra na náhodu nevyšla. "Neměli jsme štěstí, jako jindy. Ale dobrou sezónu nám to neznehodnocuje," konstatoval trenér Jihočechů Pavel Tobiáš.

České Budějovice vs. Slavia 0:1
Poločas: 0:1, Branka: 42. Kuka. Hlavní rozhodčí Královec, žluté karty: Pončák - Józsi, Piták, 3979 diváků
SESTAVY
Č. Budějovice: Seman - Pončák (87. Adam), Horejš, Homoláč, Penner - Matoušek (77. Smíšek), Vozábal, Dvořák, Leština (74. Plocek) - Kulič, Lafata.
Slavia: Černý - L. Došek, Bejbl, Müller, Józsi - Piták, Lukeš, Švec, Kalivoda - Kuka, T. Došek (90. Hašler)