Synot si připsal třetí výhru v řadě, Blšany oslavovaly záchranu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisty Synotu korupční aféra nijak nepoznamenává. Potřetí za sebou zvítězili, po Slavii a Žižkovu zdolali na závěr letošního ligového ročníku díky gólu ze závěru střetnutí také zachraňující se Blšany. Radovali se i hosté, kteří se vzhledem k porážce Žižkova v Liberci v nejvyšší soutěži udrželi.

První šanci si vypracovali po Petrželově akci domácí, ale Čoupek z malého vápna vysoko přestřelil. Blšany odpověděly Šelichovou dělovkou, s níž si ale gólman Kováč poradil. Na konci úvodní čtvrthodiny vypadl brankáři Chvalovskému míč z rukou, avšak i Nezmar namířil nad břevno. Zajímavou první dvacetiminutovku zakončil Pleškův volej, po němž skončil balón na horní tyči.

Poté se hra odvíjela převážně ve středu hřiště a diváci na tribunách se většinou nudili. Až v závěru poločasu se bylo opět na co dívat. Ve střeleckých příležitostech se ocitli hráči slováckého celku Ivana a Nezmar, ani oni ovšem neměli přesnou mušku.

Nápor domácích sílil

Také po změně stran byl tlak Synotu dlouho platonický. Blšanská obrana zpočátku vyřešila několik závarů ve své šestnáctce a aktivní Nezmar dvakrát mířil z výhodné pozice vedle tyče. Nad břevnem proplachtila Činčalova technická střela a stejně si po rohu počínal i Kostka.

Nápor domácích postupně sílil a znovu solidně zaplněné tribuny se devět minut před koncem dočkaly vítězného gólu. Na Petrželův centr si naběhl střídající Meduna a hlavou nedal Chvalovskému šanci. Snaha Blšan o vyrovnání pak vyzněla naprázdno, naopak tři minuty před koncem trefil Rajnoch tyč hostující branky.

Synot vs. Blšany 1:0
Poločas: 0:0, Branka: 81. Meduna. Rozhodčí Šedivý, žluté karty: Rajnoch, Kadlec - Bílek, Devátý, Hašek, 4707 diváků, poločas 0:0.
SESTAVY
Synot: Kováč - Kostka, Rajnoch, Palinek - Petržela, Pavlík, Činčala, Polách, Čoupek (82. Kadlec) - Nezmar (67. Meduna), Ivana (78. Stajič).
Blšany: Chvalovský - Vorel, Šourek, Horáček - Lukáč, Bílek, Sýkora (84. Hašek), Šelicha, Pleško - Devátý (84. Kožíšek), Zelenka.