Rubriky:

1. liga

Opava zaplatí 200 tisíc za fanoušky Baníku

27. května 2004 21:40 - PRAHA

Pokutu 200 tisíc korun zaplatí Slezský FC Opava za vniknutí diváků na hrací plochu, masové výtržnosti a nedostatečnou pořadatelskou službu při utkání 30. kola Gambrinus ligy s Baníkem Ostrava. Navíc musí úvodní domácí utkání v novém ligovém ročníku odehrát bez přítomnosti diváků. Hlavní pořadatel Miroslav Těžký byl navíc potrestán zákazem výkonu funkce na dva roky.

Těžký byl potrestán za hrubé porušení povinností hlavního pořadatele a nesmí ani vykonávat žádnou funkci v pořadatelském sboru. Navíc mu bylo prokázáno, že při střetech, k nimž došlo po vniknutí diváků na hrací plochu, nakopl zezadu jednoho fanouška hostí.

"Je to trest i pro slušné diváky, ale chceme tak dosáhnout zlepšení pořadatelské služby. Při rozhodování jsme vycházeli ze zprávy delegáta Otakara Cipriána a jeho přímého svědectví při čtvrtečním projednávání případu, a také ze zápisu rozhodčího. Opavští se hájili tím, že udělali maximum pro udržení pořádku. Přiznali však, že situaci nezvládli," řekl Právu předseda disciplinární komise ČMFS Alexander Károlyi.

Opava zatím vyčkává

Disciplinárka nesáhla po nejvyšším možném trestu. Klubu hrozilo uzavření hřiště i na více zápasů a pokuta mohla dosáhnout až půl miliónu korun. Při střetech rozvášněných fanoušků ostravského klubu s pořadateli s policií došlo k mnoha zraněním na obou stranách a škoda na majetku opavského klubu dosahuje tří set tisíc korun. Za pořádek však odpovídá podle řádů pořádající, tedy domácí klub. Opavští se nevyjádřili, zda se proti trestu odvolají.

Disciplinární komise dále potrestala zákazem startu na jedno utkání nepodmíněně kladenské hráče Herdu a Klinku, Ševelu z Olomouce B a podmínku na jedno utkání dostal sparťan Šťastný.

elt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..