Rubriky:

1. liga

Pátá etapa patřila Lopraisovi

6. ledna 2003 17:43 - AL-BURMA

Karel Loprais ovládl páté dějství rallye Dakar, které vedlo napříč Tunisem z Tázauru do Al-Burmy. Etapu v celkové délce 494 km s téměř třísetkilometrovým speciálním úsekem vyhrál před Rusem Čaginem téměř o minutu a v průběžném pořadí mu náleží druhá příčka.

 

ČTK

Tomáš Tomeček s druhou tatrou dojel čtvrtý s mankem přes devět minut a celkově je pátý. "Etapa nebyla na dakarské poměry až tak dlouhá, ale typicky africká, takže startovní pole se začíná rovnat tak, jak má," řekl České televizi mechanik Tomečkovy posádky Jaromír Martinec. "Jsme rádi, že se tatry neztratily. Výsledky dokazují, že jsme plnohodnotnou konkurencí kamazům a dafům," dodal Mudroch.

Třetí český zástupce v soutěži kamionů Martin Macík skončil s více než hodinovým odstupem na 22. místě a v průběžném pořadí je o dvě místa výše.

Macháček stále druhý ve čtyřkolkách

V kategorii automobilů nenašel přemožitele obhájce prvenství Hiroši Masuoka na mitsubishi. Z čela sesadil týmového kolegu Francouze Stéphana Peterhansela, oba soky však dělí necelá minuta.

Mezi motocyklisty si první místo upevnil vítězstvím Richard Sainct na KTM. Druhá pozice v etapě i celkově patří loňskému vítězi Fabriziu Meonimu z Itálie na stejném stroji. Josef Macháček je v kategorii motocyklů na průběžném 57. místě, mezi čtyřkolkami si drží druhou příčku.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..