Rubriky:

1. liga

Unie rozhodčích kritizuje složení nové komise

27. července 2004 19:06 - PRAHA

Unii českých fotbalových rozhodčích (UČFR) se nelíbí nové složení komise rozhodčích vedené Jaroslavem Melicharem. Podle nově založené organizace sudích není rozhodnutí výkonného výboru fotbalového svazu dostatečným signálem vůle k úplnému očištění rozhodcovského stavu.

 

internet

"Je to česká klasika, sytý vlk a celá koza," prohlásil předseda unie Evžen Amler. "Fotbalová veřejnost i UČFR čekaly něco jiného. Český fotbal potřebuje nové a čestné rozhodčí. Jejich početní stav byl nedostatečný již dříve a další odliv rozhodčích kvůli personálním i profesionálním pochybením by mohl být smrtelnou ranou pro profesionální i amatérské soutěže," řekl Amler. Konkrétní výhrady ke složení komise neuvedl.

Bývalý mezinárodní sudí je také rozladěn z toho, že nový šéf rozhodčích Jaroslav Melichar nepodpořil konání valné hromady UČFR souběžně s celostátním seminářem rozhodčích před novou sezonou. "Předseda Melichar hodlá zřejmě pískat podle svých pravidel. Škoda, že se nekryjí s oprávněným očekáváním těch, kteří by rádi v českém fotbalu hráli čistou hru," řekl Amler.

Unie navrhuje řešení

Unie navrhuje přijmout urychleně opatření ke stabilizaci kádru českých mezinárodních rozhodčích a asistentů. "Podmínkou pro tuto stabilizaci je současně zavedení systému výchovy rozhodčích a systému motivačních stimulů pro nábor nových rozhodčích. Unie rozhodčích je připravena přispět k opětovnému získání prestiže fotbalových rozhodčích v co nejtěsnější spolupráci s ČMFS," píše se dále v prohlášení unie.

Složení komise rozhodčích první a druhé ligy schválil výkonný výbor ČMFS v pondělí. Spolu s Melicharem, který byl do funkce předsedy potvrzen již minulý týden, jsou v ní bývalí sudí Jan Hora, Jiří Ulrich, Václav Hartman, Bohuslav Legierský, Christos Čanaklis a Vlastislav Pánek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..