Rubriky:

1. liga

Žižkov raději uklidil Horníka na dovolenou

5. srpna 2004 19:04 - PRAHA

Při obvinění dalších sedmnácti jmen v korupční aféře první fotbalové ligy se vše zřejmě točilo kolem dnes už druholigového klubu Viktorie Žižkov. Především tedy kolem sportovního ředitele klubu Ivana Horníka, jež měl v celé kauze figurovat jako ten, co nabízel úplatky rozhodčím a delegátům, aby rozhodovali ve prospěch "Viktoriánů".

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Vedení Viktorie Žižkov svolalo na dnešek mimořádné zasedání, po něm se však omezilo jen na stručné vyjádření. "Vedení klubu po svém dnešním jednání poslalo s okamžitou platností ředitele Ivana Horníka na dovolenou. Reagovalo tak na vznesená obvinění proti jeho osobě, která dnes citovala některá média," stojí v prohlášení podepsaném prezidentem klubu Luďkem Vinšem.

Ten celé odpoledne nezvedal mobilní telefon, tiskový mluvčí klubu Jiří Fryc nebyl o nic sdílnější. "Horník si zkrátka vybral dovolenou a nemám k tomu víc co říct. Nic dalšího za tím nehledejte," řekl Fryc. K otázce, zda dovolená znamená Horníkův konec na Žižkově, se Fryc nechtěl vyjadřovat.

Podle obvodního státního zástupce pro Prahu 3 Petra Cibulky se stíhání ve většině případů týká zápasů, v kterých Viktoria hrála, ve dvou případech ale šlo o utkání jiných týmů. "Šlo v nich o to, aby byl výsledek pro Viktorii výhodný, aby se posunula," uvedl státní zástupce. Podle informací ČTK šlo o zápasy Blšany - Olomouc a Olomouc - Plzeň.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..