Rubriky:

1. liga

Heinz do ciziny za každou cenu nechtěl

6. srpna 2004 12:55 - OSTRAVA

Kdekdo mu po skvělých výkonech v minulém ligovém ročníku, kdy se stal králem střelců, a zářivých momentech na evropském šampionátu v Portugalsku předpovídal zajímavé nabídky k přestupu. Útočník fotbalového Baníku Ostrava Marek Heinz ale stále zůstával nad věcí. "Cizina mě láká, ale nechci brát nabídku za každou cenu," vykládal.

Nakonec se objevili konkrétní zájemci jen dva. Laso přilétlo od Spartaku Moskva a také z Německa od Borussie Mönchengladbach, Heinz však obě nabídky rázně odmítl.

"Zatím o dalších nevím, tak už to vypadá, že v Ostravě zůstanu i dál," oznámil bez stopy smutku v hlase. Do Ruska nechtěl, bundesligu zamítl při vzpomínce na nevydařené angažmá v Hamburku. "Jsou na světě i jiné soutěže," prohlásil jen.

V médiích se přetřásal zájem Celticu Glasgow, odkud odešel švédský kanonýr Henrik Larsson, jenže nakonec se Skotové o služby blonďatého technika příliš intenzívně nezajímali.

"To by asi bylo hodně lákavé, ale zase člověk musí přemýšlet, zda vzít nějakou nabídku s tím, že pak by třeba mohl vysedávat na lavičce. Prostě je vždycky moc vedlejších okolností, proto jsem nic, co nebylo konkrétního, neřešil," suše oznámil.

Dvě obhajoby

V Ostravě je spokojen, navíc jsou před ním i boje o účast v Lize mistrů, kde by se znovu mohl zviditelnit. Baník se ve svém dvojutkání roku střetne s Bayerem Leverkusen.

"To je přijatelný soupeř. Mohli jsme dopadnout hůř. S Leverkusenem si budeme moci zahrát fotbal, i když mírným favoritem samozřejmě německé mužstvo je. Hodně bude záležet na tom, jak zvládneme zápas v Leverkusenu. Je dobře, že začínáme na jeho hřišti," odtušil.

Před Heinzem číhají i další výzvy, které jsou zároveň propojeny s velkým tlakem na jeho osobu. Obhajoba titulu mistra i pozice krále střelců. "O primát mezi střelci mi nejde, když budeme vyhrávat a góly napadají někomu jinému, budu spokojen," mávl jen rukou.

To ligový primát by jej zajímal daleko víc. "Říká se, že favoritem je Sparta, která posílila, ale obranu pořád nemá nejpevnější. Já se však na ostatní nedívám. Hrát se dá s každým, titul obhajujeme my a podle toho prostě musí vypadat i naše výkony," dodal Heinz.

Běhal po doktorech

Tušil, že od Baníku budou letos fanoušci žádat hodně, protože Ostravané publikum po loňském ligovém triumfu pořádně namlsali. "Zopakovat to bude velice, velice složité. To byl super rok," ještě krátce vzpomněl na minulou sezónu, ale vyhnul se hodnocení, zda má Baník po příchodu šesti nových tváří kvalitnější kádr než v předešlém ročníku: "To se ještě teď nedá říci, zda jsme silnější, či slabší. Moc se kádr nezměnil, uvidíme."

Místo vylaďování formy před ligovým startem běhal nejlepší kanonýr loňského ročníku po doktorech. Vůbec není jisté, zda útočník Baníku stihne premiérový duel s Teplicemi. "Trápila mě silná viróza a nebylo to dobré. Ve středu jsem dobral antibiotika a snažil jsem se hodně odpočívat," přiznal Právu.

Problémy jej začaly trápit už na soustředění v Seefeldu, kde prochladl v utkání Baníku s izraelskou Beer-Shevou. Přitom v závěru stihl ještě vstřelit nádherný gól, hodně podobný trefě na mistrovství Evropy proti Německu.

Když se jeho stav několik dní nelepšil, znovu vyhledal odborníky. "Raději jsem požádal svého lékaře, aby mě objednal u kardiologa. V Hamburku jsme vždycky dvakrát ročně chodili na větší preventivní prohlídky, tak jsem si něco podobného naordinoval i teď tady sám," připustil, že profesionální přístup z dob působení v bundeslize v něm zůstal. Naštěstí pro Baník však všechny výsledky dopadly pro útočníka dobře.

Generálku neviděl

Trenér Komňacký se nechal slyšet, že raději bude svůj klenot šetřit, ale už v minulé sezóně jej pustil do několika utkání prakticky bez tréninkové zátěže. V případě Heinzova nasazení do utkání s Teplicemi by to pro mužstvo nemusela být až taková novinka.

"Ale ideální to nikdy nebylo, moc dobré výkony jsem nepodával," vzpomněl si i na utkání na Spartě, kde nastoupil po těžké střevní chřipce.

Nechtěl riskovat zhoršení stavu, a tak neviděl generálku Baníku, který jenom remizoval s 1. FC Slovácko 1:1. Hosté úřadujícího šampióna herně předčili.

"Slyšel jsem, že jsme moc dobře nehráli. Venku bylo horko, tak jsem nechtěl odjet do Ostravy, protože bych v autě musel zapínat klimatizaci. Raději jsem skočil na pár minut na utkání Olomouce s Brnem, ale dlouho jsem tam nevydržel a šel si raději zase lehnout. Sezóna je před námi dlouhá a náročná, člověk nesmí riskovat," říkal.

Igor Bruzl, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..