1. liga

Slovácko umazalo na Letné první body

7. srpna 2004 20:15 - PRAHA

Fotbalisté Slovácka překvapili Letnou. Z hřiště pražské Sparty si v prvním kole nového ročníku první ligy odvezli bod za remízu 1:1 a umazali tak jeden dílek z dvanáctibodového manka, kterým byli potrestáni před začátkem sezóny disciplinární komisí. Spartě se tak nepodařilo hned na úvod odskočit Baníku, který doma prohrál s Teplicemi.

Sparťanský kouč Straka dodržel slib, že bude točit se sestavou, a tak na trávník vyběhli hned čtyři hráči, kteří se nevešli do základní jedenáctky proti Nikósii. A to včetně Šimáka, pro kterého to byla soutěžní premiéra v rudém dresu.

Jenže změny ve složení se projevily i v nesourodé hře, kterou domácí jedenáctka předváděla. Slovácko naopak přijelo do Prahy s ofenzivními choutkami a každé sebemenší zaváhání nejisté obrany, které překvapivě velel Kováč, využívalo k brejkovým situacím, na jejichž konci hledali hráči kanonýra Nezmara. Právě on byl už v deváté minutě autorem střely, která vystrašila Bičíka, náhradníka za potrestaného Blažka.

Šikovnější hosté

Sparťané se rozjížděli pomalu, ale už jejich první slibnější akce přinesla stoprocentní příležitost. Jun narazil patou Poborskému, který postupoval sám na Drobisze, jenže prováhal ideální okamžik a jeho pokus o 'jesličky' skončil jistým zákrokem gólmana. A ani další nadějná akce domácích v 28. minutě gól nepřinesla, přestože po Šimákově dělovce se Drobisz jen podíval.

Hosté si počínali šikovněji, každá jejich akce vnášela do nervózní obrany Pražanů zmatek a Bičík mohl děkovat Pospěchovi, že svůj volej nasměroval nedlouho před poločasem mimo. Jenže tahle střela byla jen varováním před tím, co přišlo po pauze. V 48. minutě totiž po nevinné akci upadl Kováč v šestnáctce na míč a po Pavlíkově penaltové trefě hosté nečekaně vedli.

Straka však už během pauzy poslal na hřiště Zelenku s Pacandou a změny mužstvu pomohly. Každá akce domácího týmu byla mnohem nebezpečnější, a i když ne všechno vycházelo, jeho aktivita se stupňovala a hosté, stále více staženi do obranné ulity, začínali mít problémy s domácí kombinační hrou.

V 67. minutě přišlo vyrovnání: Voříšek zatočil svůj vysoký míč k brance tak šikovně, že chybně postavený Drobisz jen přihlížel, jakHomola za jeho zády posílá míč hlavou do sítě.

Beneš často chyboval

Zápas začal najednou nabírat na obrátkách i na nervozitě a rozhodčí Beneš kupil další chyby k těm, které nastřádal do té doby.

Vše vyvrcholilo čtvrt hodiny před koncem, kdy po strkanici uviděli Poborský s Jarolímem žlutou kartu, přestože mohli klidně oba skončit pod sprchami. Na výsledku se ale už nic nezměnilo a hosté byli s remízou mnohem spokojenější.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 67. Homola - 48. Pavlík z pen. Rozhodčí: Beneš - Vodička, Zlámal. ŽK: Rezek, Voříšek, Poborský - Švejnoha, Drobisz, L. Jarolím, Čoupek. Diváci: 4558.
Sparta: Bičík - Petráš, Homola, Kováč, Čech - Poborský, Sivok, Voříšek (70. Herzán), Šimák (46. Zelenka) - Jun (46. Pacanda), Rezek. Trenér: Straka.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Palinek, Pavlík - Petržela (78. Obal), L. Jarolím, Polách, Pavlík, Čoupek - Pospěch (87. Stajič), Nezmar (31. Kolář). Trenér: K. Jarolím.