Jihomoravské derby rozhodl Kroupa

BRNO

Jediná branka útočníka Kroupy ve 22. minutě utkání rozhodla v jihomoravském derby o vítězství fotbalistů Brna nad ligovým nováčkem Drnovicemi 1:0. Fotbalisté Drnovic se sice snažili o aktivní fotbal, v koncovce ale zcela selhali.

Brňané se představili s pěti novými hráči v základní sestavě, drnovický trenér Mazura poslal na trávník oproti loňské sezoně dokonce sedm nových tváří. Výrazným obměnám sestav odpovídal i průběh hry, v němž na obou stranách místy hodně skřípala kombinační souhra, i když do střeleckých příležitostí se dostávali útočníci na obou stranách poměrně často.

Už v druhé minutě domácím zatrnulo, neboť po pravé straně unikl Svoboda, jeho přízemní přihrávku brankář Václavík nezachytil, jenže volný Klinka z bezprostřední blízkosti už nestačil přesně zamířit a přestřelil opuštěnou branku. Brňané se rozjížděli pomaleji, v sedmé minutě Večeřova střela z hranice trestného území těsně minula branku a ve 20. minutě po Švancarově centru z levé strany Kroupa hlavou rovněž netrefil cíl.

O dvě minuty později po dlouhém pasu do trestného území Drnovic se po Švancarově hlavičkovém souboji s obráncem Schindlerem míč odrazil k volnému Kroupovi, jenž ostrou střelou zamířil přesně do horního růžku drnovické branky. Krůček k vyrovnání měl v 26. minutě po přetaženém rohovém kopu Čáp, jehož střela levačkou těsně minula tyč.

Drnovického brankáře Bureše prověřil po půlhodině hry z trestného kopu Siegl. O dvě minuty později po rychlém drnovickém protiútoku po ose Holenda - Holub opět Klinka ve vyložené šanci netrefil přesně míč a připravil se o možnost vyrovnat.

Převaha Drnovic k úspěchu nevedla

Po změně stran ztratila hra tempo i kombinační plynulost. Brňané mysleli hlavně na bránění jednobrankového náskoku a jejich útočná aktivita výrazně poklesla. Drnovice sice získaly převahu, jejich akce ale končily před hranicí trestného území a případné slabé střely neznamenaly pro brankáře Václavíka nebezpečí.

V závěrečné čtvrthodině se v brněnském týmu objevil i útočník Kowalík. Domácí opět vsadili na útočnou kartu, ale zvýšit náskok se jim nepodařilo. Naopak v závěru ještě museli čelit zoufalému náporu Drnovic, ligový nováček však už vyrovnávací gól nevstřelil.

1. FC Brno - FK Drnovice 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 22. Kroupa. Rozhodčí: Puček - Filgas, Wilczek. ŽK: Hlavatý - Onofrej, Bílek, Svoboda, Ševela, Ševinský (všichni Drnovice). Diváci: 5312.
Brno: Václavík - Houšť, Schuster, Trousil (65. Křivánek), Šustr - Baláž, Siegl, Večeřa, Musil (46. Hlavatý) - Kroupa, Švancara (75. Kowalík). Trenéři: Jarůšek a Schwarz.
Drnovice: Bureš - Ševela, Ševinský, Schindler, Čáp (88. Kropáček) - I. Svoboda, Holub (73. Gibala), Bílek, Onofrej - Klinka (64. Adamec), Holenda. Trenér: Mazura.