Sudí neviděl gól Jablonce, nováček skandálně vyhrál

MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav je ve vítězném opojení. Aby ne, vždyť její fotbalisté urvali hned ve své prvoligové premiéře tři body. Zaplněný a zrekonstruovaný stadión aplaudoval upocené, vydřené a hlavně nespravedlivé výhře 1:0 s Jabloncem. Na světě je totiž další skandál, sudí přehlédli evidentní gól Severočechů v 88. minutě!

"Já nic z mého pohledu neviděl, takže vám k tomu vůbec nic neřeknu. Podívám se na video," komentoval drama v závěru jeden z mladoboleslavských trenérů Luděk Zajíc. "Nás hlavně těší tři body."

Trvalo to přesně 41 minut a 33 vteřin než dala Mladá Boleslav ve svém historicky prvním utkání v nejvyšší soutěži premiérovou branku. Stadión se zbrusu novou jižní tribunou vstoje tleskal ráně Rojky, jemuž šikovně míč přiťukl podobně vysoký parťák z útoku Bednář - 1:0.

Žádný strhující fotbal se však ve městě "škodovek" nehrál. Spíš naopak. Domácí urputně bojovali od první minutky s nováčkovským elánem a mátožné Severočechy pustili v první půli do jediné šance.

Ale za to miliónové: Weber vyslal krásný pas osamocenému Michálkovi, který ovšem míč z pár kroků jen směšně napálil do gólmana Millera.

Padl gól, rozhodčí ale ukázal: hrajte dál

Po pauze to byla hlavně bitva o nervy. Drobné fauly, strkanice, vše dirigoval nepřesný sudí Královec.

Přesto domácí diváci mohli bláznivě aplaudovat. Jablonecký bek Dosoudil padl v šestnáctce po souboji s Cigánkem, ale penalta vyrovnání nepřinesla: výborný gólman Miller chabou střelu střídajícího Čížka k levé tyči vystihl! "Že půjde penaltu kopat Čížek jsem vůbec nepočítal. Byli určeni čtyři jiní hráči," soptil kouč poražených Karel Rada.

Nejdiskutovanější moment však teprve přišel. Jablonec kopal v 88. minutě roh, Kordula přeskočil všechny a jeho hlavička se od břevna odrazila za čáru. Pomezní Petřík nic, hlavní Královec také nic. Ukázal, hrajte dál...

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:0
Poločas: 1:0. Branky: 42. Rojka. Rozhodčí: Královec - Tulinger, Petřík. ŽK: Bednář, Rojka, Skála, Cigánek - Weber, Smíšek, Kordula. Diváci: 4863.
Mladá Boleslav: Miller - Krátký, Švejdík, Vít, Čáp - Cigánek (83. Jarolím), Skála, Matějovský (76. Gába), Pecka - Bednář (61. Sedláček), Rojka. Trenéři: Bokša a Zajíc.
Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Nesvadba (73. Svojtka) - Michálek, Klapka (65. Čížek), Kordula, Weber - Šenkeřík, Smíšek (74. Vodehnal). Trenér: Rada.
Další zápasy 1. kola Gambrinus ligy
Ostrava - Teplice 1:2
Sparta - Slovácko 1:1
Olomouc - Č. Budějovice 2:1
Brno - Drnovice 1:0
Zlín - Slavia 1:0
Utkání Liberec - Blšany bylo z důvodu účasti Severočechů ve finále Intertoto Cupu přeloženo na 1. září.