Rubriky:

1. liga

Kobylík se vrátil ve velkém stylu

10. srpna 2004 09:42 - OLOMOUC

Po dvou letech ve francouzském Štrasburku se v dresu olomoucké Sigmy vrátil do české nejvyšší soutěže záložník David Kobylík. A návrat se mu náramně vydařil. Byl u obou gólů olomouckých fotbalistů proti Českým Budějovicím, po faulu na něj se kopala penalta.

 

ČTK/Radek Petrášek

"Jsem strašně moc spokojen. Získali jsme tři body, navíc v duelu, který nelze označit za klasicky vítězný a s vynikajícím soupeřem. Co víc si mohu přát," rozplýval se Kobylík. "Ten první gól byl podle scénáře. Míč z rohu se kopne do vápna a skokani dají gól. Přesně tak nám to vyšlo. Při penaltě jsem zase vykličkoval tři hráče, čtvrtý mě sejmul a sudí to viděl. A druhý gól? Poslal jsem dlouhý míč za obranu, Bednář ho výborně převzal a ještě lépe zakončil," popisoval.

Za dva roky, co hrál ve Francii, se prý česká liga příliš nezměnila. "Fotbal je všude na světě stejný. Nic mě nezaskočilo. Kvalita naší nejvyšší soutěže je podle mého na stejné úrovni, jako když jsem odcházel. Důležité ale pro mě je, že v Olomouci máme výborný tým, který se může ukázat i v Evropě. Letošní model Poháru UEFA je totiž nejen pro diváky, ale i pro nás hráče velmi atraktivní. Mám samozřejmě na mysli až pětičlennou skupinu. Do té ale musíme nejdříve projít. Snad k tomu ve čtvrtek v Moldavsku uděláme první úspěšný krok."

pem, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..