Vlastní chyba připravila Jablonec o vítězství

JABLONEC

Děsivá a hrůzná minela jabloneckého Hrotka ve druhém poločase sebrala lepšímu Jablonci vítězství s podprůměrným ligovým šampiónem. Však také na obránce v neděli nadával kromě sektoru hostí celý stadión. "Je to tak. Rozhodla jedna jediná chyba. Tři body byly tak blízko," litoval trenér domácích Petr Rada.

Jen chviličku naznačoval Baník, že v Jablonci hraje mistr. Jenže zase se ukázalo co je pro Ostravu největší problém: dát gól. Nevstřelil ho ledabylou hlavičkou ve 2. minutě Lička, hned poté Matušovičův švih levačkou zdálky s klikou vytáhl nad břevno gólman Špit.

Po deseti minutách Baník "zmizel". Nijak nebylo znát, že trenér František Komňacký nechal na lavičce s výjimkou beka Kotryse nevýrazné posily, včetně brankáře Königa. "Prostě jsme se vrátili k loňským hráčům. Neříkám ale, že posily nezapracujeme," komentoval to kouč.

Jablonec neoslňoval, ale šel do vedení: obránce Laštovka totiž trefil ve 25. minutě z pětadvaceti metrů báječně halfvolej - 1:0. Poté se předlouho nedělo nic, nuda k uzoufání. Ale po hodině hry mohlo být pro Severočechy ještě lépe, jenže gólman Raška vytěsnil bombu Mašky zblízka na břevno. Další tutovku zazdil po promáchnutí Čížka Michálek...

Baník hrál hanebně, Matušovič navíc sestřelil Laštovku a mazal do šaten, jenže i tak vezl na Moravu bod. Daroval jim ho totiž v 73. minutě Hrotek, jehož obral a s lehkostí skóroval navrátilec z Arsenalu Londýn - Papadopulos.

FK Jablonec 97 - Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Branky: 25. Laštovka - 73. Papadopulos. Rozhodčí: Jára - Zláma, Novák. ŽK: Svojtka - Heinz, Bystroň, Látal. ČK: 70. Matušovič (Ostrava). Diváci: 2240.
Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka (90. Pokorný) - Michálek, Kordula, Klapka, Weber (86. Svojtka) - Smíšek, Šenkeřík. Trenér: Rada.
Ostrava: Raška - Pospěch, Besta, Dvorník, Kotrys (46. Papadopulos) - Látal, Bystroň (71. Zúbek), Lička, Čížek - Heinz (90. Zavadil), Matušovič. Trenér: Komňacký.