Slovácko umazalo další body

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté Slovácka potvrdili, že se jim na novém stadiónu v Uherském Hradišti nebývale daří. Nástupce Synotu navázal na plichtu na Spartě tříbodovým ziskem v domácí premiéře s Olomoucí. Zasloužil se o něj vydařenou trefou před pauzou záložník Pavlík. Slovácko, které zahájilo ligu s 12bodovým mankem, už tedy umazalo čtyři body.

Zápas začal minutou ticha k uctění památky v pátek tragicky zesnulého útočníka domácích Voříška. Před zaplněným hledištěm začalo Slovácko aktivněji. O ohrožení soupeřovy branky se snažil zejména Polách, při svých střeleckých pokusech však neměl přesnou mušku.

Olomoučtí se objevovali na polovině domácích méně častěji. Přesto kopali tři rohy v řadě, které ovšem obrana Slovácka spolehlivě odvrátila.

V prvním poločase pouze jediný míč směřoval na branku a hned z toho byl gól. Pavlík napřáhl z dobrých 25 metrů a přesnou střelou k levé tyči otevřel skóre. Vzápětí hořelo před brankou Sigmy podruhé. Po chybné rozehrávce se ocitl v šanci Nezmar, avšak Vaniak tentokrát nebezpečnou situaci vyřešil.

Do druhé půle vstoupili Olomoučtí s čerstvým Schulmeisterem v sestavě odvážněji. Jejich snaha však končila na hranici domácí šestnáctky. V 58. min. byl naopak blízko druhému gólu slovácký celek. Jarolím uvolnil Petrželu, který si míč ještě narazil s Nezmarem, ovšem poté ve výhodné pozici namířil do boční sítě.

Od té doby měli domácí herně znovu navrch. V šanci se opět ocitl Petržela, jeho křížná střela těsně minula levou tyč. V nastaveném čase se zapojil do olomoucké ofenzívy i gólman Vaniak, na výsledku se už ale nic nezměnilo.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 38. Pavlík. Rozhodčí: Puček - Wilczek, Kumstát. ŽK: Pospěch - Glos, Kovář. Diváci: 7547.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Petržela, L. Jarolím, Polách, Pavlík, Čoupek (76. Kadlec) - Zb. Pospěch (90. Stajič), Nezmar (72. Kolář). Trenér: K. Jarolím.
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, R. Kučera - Randa, D. Kobylík (69. Bouška), P. Zbožínek, Hudec, Glos - Bednář (81. M. Hubník), Babnič (46. Schulmeister). Trenér: Uličný.