Olomoucký Reiter obrátil utkání se Slavií

ATÉNY

Fotbalisté pražské Slavie se v utkání 3. kola v Olomouci rychle ujali vedení, když se trefil Piták. Ještě osmnáct minut před koncem 'sešívaní' v netradičních zlatomodrých dresech vedli, ale pak se o velký obrat postaral domácí kanonýr Reiter. Ten procitl ze střeleckého spánku a dvěma góly potvrdil svou pověst nejlepšího střelce domácích v loňské sezóně.

Oba góly padly v době, když už hosté hráli bez vyloučeného Pitáka a stejný osud potkal v nastaveném čase také Latku.

Slavia měla navrch

Oba týmy se pustily do ofenzivního fotbalu od samotného začátku a ten se lépe vydařil hostům. Už v osmé minutě totiž po akci Sedláček s Adautem doputoval míč před branku, kde nabíhající Piták z první poslal míč za Vaniakova záda.

Olomoucká obrana zdaleka nepřipomínala loňskou neprostupnou hráz a slávisté dobře naladěni hned první vážnější akcí získali chuť k většímu útočení. Dvakrát pálil nebezpečně Sedláček, jednou velkou příležitost promarnil Fořt.

Až ve 28. minutě se Sigma nadechla ke slibné akci, jenže Reiterova hlavička skončila na horní síti a při odchodu do šaten byli Hanáci rádi, že jen s jednobrankovým mankem. Ve čtyřicáté minutě totiž Fořt 'zazdil' další velkou šanci, když po Sedláčkově centru hlavou nastřelil jen boční síť.

Dvě vyloučení

Po přestávce se naskytla domácím velká šance k otočení výsledku, protože po druhé žluté kartě hráli hosté od padesáté minuty bez vyloučeného Pitáka. Jenže početní převaha nebyla domácím zrovna platná. Střídající Bednář měl sice v 62. minutě na hlavě po Kobylíkově centru alespoň vyrovnání, ale neuspěl.

Radost na Andrově stadiónu vypukla poprvé v 72. minutě, kdy se už nemohl Kobylík dívat na neproduktivní počínání svých spoluhráčů a nádhernou uličkou vybídl ke skórování Reitera, který svou tečí poslal přes tyč do sítě.

Domácí po inkasované brance ožili a kdyby v 78. minutě využil Bednář svojí otočku ze dvou metrů, byli by slávisté na kolenou okamžitě. Ale Olomouc si dokonalé k.o. připravila až na předposlední minutu. Výborný Bednář předložil míč Reiterovi až před branku a slovenský střelec neměl potíže míč nasměrovat podruhé do branky.

Hosté nervózní zápas nezvládli a nakonec utkání nedohrál ani Latka.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 2:1
Poločas: 0:1. Branky: 72. a 89. Reiter - 8. Piták. Rozhodčí: Beneš - Vodička, Filgas. ŽK: Bednář, Reiter - Piták, Kratochvíl, Bejbl, Latka, Kuka. ČK: 50. Piták, 9O. Latka. Diváci: 4200.
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kovář, Kučera - König (46. Bednář), Randa, Zbožínek, D. Kobylík (86. Vyskočil) - Babnič (66. Bouška), Reiter. Trenér: Uličný.
Slavia: Černý - Došek, Bejbl, Latka, Kratochvíl - Piták, Kuka, Švec (30. Stibůrek), Sedláček - Adauto (78. Chleboun), Fořt (52. Kalivoda). Trenér: Csaplár.