Večeřa podruhé za sebou vystřelil Brnu tři body

BRNO

Brněnští fotbalisté už zase vedou ligovou tabulku. Jako by ani neznali jiný výsledek, i potřetí v nové sezóně vyhráli 1:0, tentokrát nad Slováckem. Stejně jako před týdnem v Blšanech vděčí za tři body Večeřovi, autoru jediné branky. Tým Slovácka si nedokázal poradit s výborným brankářem Václavíkem, jenž v nové sezóně drží čisté konto kompletních 270 minut.

Přesto domácí většinu zápasu za Slováckem zaostávali. Hosté byli rychlejší, navíc domácí obrana často chybovala v rozehrávce. Poprvé zaváhal Houšť a brankáře Václavíka vyzkoušel tvrdou střelou Ivana. Nejblíže měl po půlhodině hry ke gólu Jarolím, ale jeho hlavička skončila na břevně. Čtyři minuty před odchodem do šaten ještě prověřil Václavíka ostrou střelou Pavlík.

Za celý poločas měli Brňané jedinou šanci, když se dlouhý nakopnutý míč dostal ve 35. minutě ke Švancarovi, který jej ale nezpracoval přesně, odrazil se mu daleko od nohy a brankář Drobisz včasným vyběhnutím příležitost zmařil.

Výkon Brňanů se po změně stran zlepšil natolik, že získali územní převahu, jejich hra ale postrádala lehkost a přímočarost, která by vedla kromě standardních situací i ke střeleckým příležitostem. Brankáře Slovácka Drobisze vystrašili domácí pouze v 53. minutě, kdy se po Večeřově trestném kopu míč odrazil od zdi a změnil směr, ale skončil vedle tyče.

Zlepšenou hru Brna korunovala vedoucí branka v 73. minutě. Po Balážově úniku po pravé straně obránce Švejnoha odkopl míč pouze k Večeřovi, který z dvanácti metrů tvrdou střelou překonal Drobisze. Hned po obdržené brance vrhli fotbalisté Slovácka všechny síly do útoku a v 76. minutě měli krůček k vyrovnání. Po rohovém kopu hostující Rajnoch zvolil místo střely ve vyložené příležitosti ještě zpětnou přihrávku na Pospěcha, jehož střela se ale před cestou do branky odrazila od klubka brněnských zadáků do zámezí.

Tlak hostů narostl, čtyři minuty před koncem Václavík vyrazil přízemní Kolářovu střelu. Zoufalý nápor Slovácka už ale brněnská obrana přestála a zásluhou brankáře neinkasovala.

FC Brno - FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 73. Večeřa. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Chytil. ŽK: Kroupa, Trousil, Kowalík - Rajnoch, Čoupek. Diváci: 3276.
Brno: Václavík - Houšť, Schuster, Trousil, Šustr - Baláž, Siegl (90. Křivánek), Večeřa, Hlavatý (82. Máša) - Švancara (68. Kowalík), Kroupa. Trenéři: Jarůšek a Schwarz.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Petržela (85. Čtvrtníček), Polách, Pavlík, Jarolím, Čoupek (76. Kadlec) - Ivana (71. Kolář), Pospěch. Trenér: K. Jarolím.