Ivana ukrojil fotbalistům Slovácka další díl ze ztráty

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Jediná přesná střela slovenského záložníka Ivany stačila fotbalistům Slovácka k hubenému vítězství 1:0 nad Jabloncem. Tímto vítězstvím už tým Slovácka umazal sedm bodů z celkového dvanáctibodového trestu a zároveň protáhl svou sérii domácí neporazitelnosti na dvanáct zápasů.

Jablonec domácí notně trápil, avšak neprolomil mizérii ze hřišť soupeřů, kde už víc než dva roky nevyhrál. Slovácké mužstvo naopak vydřeným vítězstvím potvrdilo výtečnou bilanci na svém novém stadiónu v Uherském Hradišti. Z dvanácti utkání zde dosud ztratilo pouze dva body za jarní remízu s Brnem.

Hosté si hned v úvodu překvapivě vypracovali dvě šance. Smíšek ovšem hlavičkoval po Loučkově centru těsně nad a chvíli na to Klapka namířil přímo do náruče brankáře Drobisze. Postupně ale převzali iniciativu fotbalisté Slovácka. Nezmar s Rajnochem ještě ve výhodných pozicích přestřelili, avšak Ivana už byl po čtvrthodině úspěšnější. Pavlíkův únik po pravé straně zakončil přesnou trefou k tyči.

Inkasovaný gól donutil Jablonecké znovu přidat na aktivitě. Kordula mířil z 20 metrů vedle a Webra vychytal Drobisz. Domácí odpověděli nebezpečnou střelou Ivany, kterou mu zlikvidoval gólman Špit, a Rajnocha, jenž hlavičkoval nad břevno.

Severočeši byli blízko vyrovnání ve 31. minutě. Weber ve stoprocentní příležitosti sice přelstil Drobisze, avšak míči zabránil v cestě do sítě na brankové čáře obránce Rajnoch. V závěru poločasu pak rušných momentů před oběma brankami znatelně ubylo.

Hostující trenér Rada poslal o přestávce do hry dalšího útočníka Šenkeříka, jenž hru Jablonce výrazně oživil. Severočeský tým se tlačil dopředu, avšak tím otvíral domácím prostor k rychlým protiútokům. Při jednom z nich předložil Čoupek ideální balón Nezmarovi, ten však nepotvrdil zblízka pověst vyhlášeného kanonýra a vzápětí byl vystřídán.

Šenkeřík měl vyrovnání na kopačce 12 minut před koncem, ale Drobisz byl proti. Hosté bojovali ze všech sil až do závěrečného hvizdu, na kýžený bod ovšem přes solidní výkon nedosáhli.

Slovácko - Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 16. Ivana. Rozhodčí: Závodný - Ondo, Goňa. ŽK: Pavlík, Čoupek - Smíšek. Diváci: 4252.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Pavlík, Polách, Ivana (80. Kolář), L. Jarolím, Čoupek (74. Kadlec) - Pospěch, Nezmar (59. Petržela). Trenér: K. Jarolím.
Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka - Michálek (63. Vodehnal), Hušek (46, Šenkeřík), Kordula (87. Čížek), Weber - Smíšek, Klapka. Trenér: Rada.