Teplice zvrátily zápas s Drnovicemi

To bylo trápení, chyb, pískotu diváků a nadávek. Konec však byl pro Teplice podruhé během pěti dnů pohádkový. Až do 89. minuty nováček z Drnovic vedl, měl nadosah první tři body v ročníku, nakonec však odjížděl zdrcen a konsternován. V 89. minutě Divecký a ve třetí minutce nastavení Mašek utkání báječně zvrátili!

"Jestli mám nůž na krku? Ano. Co bude dál, se uvidí. Tohle jsem v kariéře nezažil," řekl zdrcený kouč hostí Josef Mazura. V předminulém kole jeho tým vedl doma 2:0 nad Spartou, aby rovněž prohrál gólem v nastavení...

Severočeši mohli soupeře složit už v první půli, jenže Mašek pálil o fous vedle, Benátovu hlavičku gólman Bureš chytil a osamocený Sabou poslal míč z pár kroků nad. Hosté? O těch člověk dlouho ani nevěděl. Po pauze ale začalo teplické utrpení: přihrát si, to byl nadlidský úkol. Plejáda hrůzných chyb vyvrcholila logicky: Hunal lehkovážně hlavičkoval, Klinka pádil sám na Poštulku a nadvakrát uklidil míč do branky - 0:1.

Domácí zůstali v křeči, další góly pochytal výtečný Poštulka. Příchod Diveckého však pomohl nevídaně. Hru rozhýbal a po rohu v hodině dvanácté hlavou vyrovnal. Kdo by čekal, že to ještě není vše? Obrat dokonal po dalším centru Mašek. "Ve městě by měli rozšířit pro diváky i realizační tým koronární jednotku," smál se kouč Vlastislav Mareček.

Teplice - Drnovice 2:1 (0:1)
Branky: 89. Divecký, 90. Mašek - 54. Klinka. Rozhodčí Královec, žluté karty: Veleba, Sabou, Divecký - Ševinský, Schindler, Klinka, Bílek, 5034 diváků, poločas 0:0.
Teplice: Poštulka - Krmaš (74. Szabó), Rada, Hunal (58. Divecký), Kaufman - Doležal, Sabou, Benát, Tesařík (74. Verbíř) - Veleba, Mašek.
Drnovice: Bureš - Ševela, Ševinský, Schindler, Víšek - Adamec, Bílek, Svoboda (63. Holomek), Onofrej - Holub (87. Neuwirth), Klinka (79. Holenda). (vn)