Olomouc porazila v generálce na Pohár UEFA Blšany jen 1:0

OLOMOUC

Pouze s hubeným jednobrankovým vítězstvím se museli spokojit fotbalisté Sigmy Olomouc, kteří v prvoligové generálce na čtvrteční odvetu 1. kola Poháru UEFA s Realem Zaragoza porazili Chmel Blšany 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 13. minutě Babnič. V závěru ale Olomouc s vypětím sil odolávala snaze soupeře o vyrovnání.

Blšany sice působily v úvodních deseti minutách útočněji, jejich snaha ale končila většinou před trestným územím na nepřesné kombinační souhře. Pouze v desáté minutě se pokoušel Polodna pokazit olomouckému brankáři Vaniakovi jeho oslavu jubilejního třístého zápasu, jenže hlavička blšanského hráče minula cíl. Sigma postrádala jiskru, nepřesné přihrávky při zakládání útočných akcí se odrážely na tom, že se dlouho domácí hráči nedostali ke střelbě.

Po nevýrazném úvodu dal signál k tlaku domácího týmu aktivně hrající Kobylík, jenž se pokoušel o časté průniky do blšanské obrany po levé straně hřiště. Z jeho akcí také vytěžila ve dvanáctém minutě Sigma tři rohové kopy za sebou a z toho posledního Babnič hlavou otevřel skóre utkání. Po vedoucí brance ale hra opět upadla do série oboustranných nepřesností. Těsně před závěrem poločasu se zranil Špiláček, kterého nahradil Hudec.

Teprve po změně stran se fotbalisté Olomouce probrali z útlumu, zpřesnili kombinaci a hlavně zvýšili bojovnost. Ve 48. minutě po Bednářově centru protáhl Reiter střelou hlavou brankáře Chvalovského. Postupně získala Sigma výraznou územní převahu, tlaku ale chyběla přesnější koncovka. Hráči Blšan nerezignovali, jejich snahu o rychlé protiútoky ale s přehledem řešila tříčlenná obrana Olomouce.

Osm minut před koncem zápasu se zranil po střetu s obránci soupeře blšanský útočník Zelenka, navzdory této ztrátě ještě Chmelaři vsadili na zoufalý nápor, hubené vítězství ale Olomouc ubránila. Ve třetí minutě nastavení mohl ještě pojistit vítězství Olomouce Babnič, jenž po sólovém útoku tísněn obránce Šourkem těsně minul branku.

Olomouc - Blšany 1:0 (1:0)
Branka: 13. Babnič. Rozhodčí: Puček - Hojsík, Handlíř. ŽK: Zachariáš (Blšany). Diváci: 4621.
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Kučera - Randa, Babnič, P. Zbožínek (88. Bouška), Špiláček (46. Hudec), D. Kobylík - Reiter (61. Vyskočil), A. Bednář. Trenér: Uličný
Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Müller, Šourek, Sýkora (67. Pešír) - Polodna, J. Bílek, Vorel, Šelicha - Zelenka (82. Devátý), Pleško. Trenér: M. Bílek.