Brno proti Teplicím doplatilo na chyby v obraně

Na chvilkový kolaps v obraně doplatili fotbalisté Brna v dohrávce 7. kola Gambrinus ligy porážkou 1:3 s Teplicemi. Po vyrovnaném průběhu zápasu vstřelili v rozmezí od 74. do 78. minuty branky hostů Mašek, Benát a Divecký, Brňané už jen stačili zkorigovat výsledek devět minut před koncem po Kroupově hlavičce. Severočeši se v tabulce posunuli na druhé místo za Spartu.

Teplice vsadily na útočnou kartu, aktivně hrající středová řada zásobovala útočníky Diveckého s Maškem častými přihrávkami. Jenže do střeleckých příležitostí se přes pozorně hrající kvarteto domácích obránců takřka vůbec nedostávali. První přesnou střelu vyslal mezi tyče Benát, jenže rána mířila přímo do rukou brankáře Václavíka. Do koncovky se nedostávali ani Brňané, kteří sice spoléhali na rychlé protiútoky, jejich akce ale ztroskotávaly na nepřesnostech.

Nadlouho jediné vzrušení přinesla jedenáctá minuta, kdy teplický Rada při odkopávání míče trefil ruku spoluhráče Saboua a Brňané se marně dožadovali pokutového kopu. Domácí ještě jednou zahrozili v sedmnácté minutě, kdy Sieglova ostrá střela z dvaceti metrů mířila těsně nad břevno.

Poté předvedly náznak slibné akce i Teplice: aktivně hrající Tesařík vyslal kolmou přihrávkou do úniku Maška, jeho pomalá střela ale netrefila branku. Brňané se dostali k útočnější hře až v závěru poločasu. V 41. minutě mířil Baláž z trestného kopu do horního růžku, jenže brankář Poštulka stačil míč vyrazit.

Černou díru v brněnské obraně odstartovala 74. minuta

Po změně stran dostala hra větší spád. Tepličtí fotbalisté pokračovali v odvážném útočném pojetí a nenechávali domácí zadáky vydechnout. Brňanům zatrnulo v 52. minutě, kdy se po Doležalově trestném kopu míč odrazil od břevna do zámezí. Domácí tým se pokoušel eliminovat soupeřův tlak útočnou hrou, které ale rovněž chyběla přesnost v koncovce. Poštulku prověřil pouze Kroupa, jehož tvrdá rána však mířila pouze do náruče připraveného gólmana.

Černá díra brněnské obrany začala v 74. minutě, kdy se Mašek protáhl mezi zadáky, jeho první ránu stačil Václavík vyrazit, ale proti dorážce už zůstal bezmocný. Než se Brňané vzpamatovali, potrestal jejich druhou chybu o necelé dvě minuty později Benát a za další dvě minuty se trefil Doležal z trestného kopu přesně k tyči.

Brňané sice nerezignovali, ale tříbranková ztráta byla příliš velká. Krutou prohru domácích už stačil jen kosmeticky upravit Kroupa po jediné úspěšné střele hlavou.

Brno - Teplice 1:3 (0:0)
Branky: 81. Kroupa - 74. Mašek, 75. Benát, 78. Doležal. Rozhodčí: Beneš - Vodička, Filípek. ŽK: Šustr, Václavík - Mašek, Hunal, Rada. Diváci: 3155.
Brno: Václavík - Trousil, Schuster, Křivánek, Šustr - Baláž, Siegl, Večeřa, Musil (68. P. Mezlík) - Kroupa, Švancara (83. Belej). Trenéři: Jarůšek, Schwarz.
Teplice: Poštulka - Krmaš, Rada, Hunal, Kaufman - Doležal (90. Klein), Sabou, Benát, Tesařík - Divecký (68. Veleba), Mašek (82. Verbíř). Trenér: Mareček.