Příbram po šesti zápasech znovu vyhrála

Šest utkání čekali fotbalisté Příbrami na další ligovou výhru. Dočkali se v nedělním souboji s nováčkem z Mladé Boleslavi. Zásluhou přesných tref Mliky a Mendyho zvítězili 2:1. Znovu si tak připomněli chuť vítězství, na niž už od prvního kola, kdy porazili Opavu, pozapomněli. Naopak tým z města automobilů prohrál již potřetí v řadě.

Mladoboleslavští hned v úvodu odmítli využít velkorysou uvítací nabídku děravé příbramské obrany. Sedláček dvakrát pospíchal sám na Sňozíka, ale nic z toho nebylo. Domácí gólman jej vychytal, byť v prvním případě opomenul vyběhnout.

Čtvrthodiny to vypadalo, že Příbramští nebudou schopni si přihrát ani na tu nejmenší vzdálenost. V 17. minutě ale chyboval hostující Matějovský, Mendy přesprintoval Švejdíka a našel v ještě lepší pozici Mliku, který svým premiérový gólem v první lize otevřel skóre.

Šancí v urputné bitvě nepřibývalo. Až do 37. minuty. To Čupr z přímého kopu centroval a domácí obrana dopřála Palátovi dost času, aby si rozmyslel, jak zblízka prostřelit Sňozíka a dát tak rovněž svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Chvíli trvající nápor po pauze Marile nepřinášel dlouho nic. Neškodní byli i Boleslavští, jediný nadějný brejk nezakončil Bednář. V defenzívě bezpečně odolávali. Ale jen do 73. minuty. Miller se přes Riegla k míči nedostal a Mendy pohodlně hlavou rozhodl.

"Nebyli jsme slabší, škoda, že jsme v úvodu nevyužili šance. Rozhodující gól? Jsem vnitřně přesvědčen, že to byla hrubá chyba sudího," uvedl k údajnému faulu Riegla kouč hostů Milan Bokša. "Cením si toho, že hráči šli za vítězstvím, větší bojovnost se nám vyplatila, v rozhodující situaci to podle mě faul nebyl," hodnotil zase trenér Příbrami František Kopač.

Rozhodčí Matějek dostal ve stupnici od jedné do deseti od delegáta Krondla relativně nízkou známku 5.

Marila Příbram - FK Mladá Boleslav 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 17. Mlika, 73. Mendy - 37. Palát. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Loseille - Gába, Krátký, Miller, Matějovský, Wozniak. Diváci: 3962.
Příbram: Sňozík - Mácha, Formánek, Turtenwald, Tarczal - Otepka (90. Táborský), Barteska, Riegel, Loseille (78. Kučera) - Mlika (64. Jež), Mendy. Trenér: Kopač.
Boleslav: Miller - Krátký, Švejdík, Wozniak, Palát - Jarolím (87. Cigánek), Matějovský, Gába, Čupr (78. Čáp) - Sedláček (77. Rojka), Bednář. Trenéři: Bokša a Zajíc.