Na párek se při vesnickém derby nečekalo dlouho

Reklama s heslem: "Když dají Blšany gól, diváci okusí párek zdarma", překvapivě na Žižkov táhla. Za dvacetikorunové vstupné přišlo 923 diváků. Nudné vesnické derby hrané kvůli stále neosvětlenému stadiónu chmelařů v Praze skončilo remízou 1:1.

Na bezplatné občerstvení se nečekalo vůbec dlouho, už v desáté minutě se desítky lidí zvedli ze sedaček a kvapně kráčeli si stoupnout do fronty ke stánku. Jak k odměně fanoušků došlo? Vorlovu střelu ještě vyrazil z brankové čáry Abanda, než se však gólman Bureš stačil postavit na nohy, napálil znovu balón Zachariáš a míč do sítě uklidila Vorlova teč - 1:0.

Jinak to byla ale učiněná fotbalová bída a mizérie. Urputný boj s vesnickou kulisou. V první půli Drnovice vystřelily jen dvakrát - Adamcovu ránu vyrazil Chvalovský a střídající Holenda v dobré šanci vše totálně zpackal.

Ale po pauze skoncovaly se svou s nulovou bilancí z trávníků soupeřů. Blšanům se bránění nejtěsnější výhry zle vymstilo: Klinka v 56. minutě přesprintoval Šourka a míč doplachtil pod břevno - 1:1.

A Drnovice mohly i vyhrát. Vždyť dohrávaly v přesilovce poté, co nešikovnému Šourkovi utekl míč, a tak musel skosit Holendu. Ten by šel jinak sám na branku. Gól už ale nepadl.

Chmel Blšany - 1. FK Drnovice 1:1
Poločas: 1:0. Branky: 10. Vorel - 57. Klinka. Rozhodčí: Paták - Filípek, Tulinger. ŽK: Bílek, Sýkora, Zelenka, Zachariáš - Ševela, Adamec, Holenda. ČK: 74. Šourek (Blšany). Diváci: 923.
Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Müller, Šourek, Sýkora - Šelicha, J. Bílek (65. Devátý), Vorel, Pleško (71. Michal) - Pešír, Zelenka. Trenér: M. Bílek.
Drnovice: Bureš - Ševinský, Abanda, Schindler, Čáp (43. Svoboda) - Adamec, Ševela, Holomek, Onofrej - Klinka (90. P. Bílek), Holub (34. Holenda). Trenér: Mazura.