S Nešporem jsem se prát nešel, tvrdí Řepka

Premiéra dopadla na výbornou. Tomáš Řepka se v neděli představil českobudějovickým divákům a obrana Jihočechů i díky němu fungovala velmi dobře. „Jsem šťastný, lidi mě tu přijali dobře. Vyhráli jsme, což je nejdůležitější,“ říkal po utkání spokojeně po výhře 3:1 nad Bohemians 1905.

Tomáš Řepka v dresu Českých Budějovic

Nebyl jste před prvním domácím zápasem nervózní?

To ne, spíš v očekávání, jaké to bude, a hlavně jsem si přál, abychom vyhráli. Tyhle tři body jsou moc důležité. Škoda, že zápas ovlivnila chumelenice a diváci trpěli. I tak jich tu byly skoro čtyři tisíce, což je výborné. Když budeme vyhrávat, věřím, že jich bude chodit víc.

Sníh pokryl trávník během deseti minut. Bylo hodně těžké hrát v chumelenici a na hodně kluzkém terénu?

To tedy bylo. Chvílemi jsme téměř nic neviděli. Každý dotek hrozil chybou. Těch dvacet minut bylo opravdu nechutných. Pomohlo nám, že jsme dali rychlý gól a do dvaceti minut přidali i druhý. Dostali jsme se do psychické pohody.

Někteří hráči se přezouvali. Vy jste měl správné obutí?

Hrál jsem v kopačkách s vlisovanými kolíky, takže jsem byl v pohodě.

Nezatrnulo vám ale při penaltě Bohemians těsně před poločasem?

Trochu ano, byla to naše hloupost, ale Nešpor bránu netrefil. Asi by to byl ve druhé půli jiný zápas.

V jednu chvíli jste se s Romanem Lengyelem nedohodli a byla z toho šance soupeře. Co se stalo?

Nedomluvili jsme se. Já šel do balónu a Roman také. Pozdě jsme si zavolali. Naštěstí Matej Krajčík soupeře zakřižoval a situaci vyřešil.

Zápas jste odehrál opět velmi čistě. Naopak byly fauly na vás...

Já tam také nějaké měl, bylo jich málo, ale na tomhle terénu se bez faulu hrát nedalo. Hlavně že se nikdo nezranil.

V jednom okamžiku jste vyjel slovně na Nešpora z Bohemians po jeho faulu na Otepku. Chtěl jste pomstít kamaráda?

Pomstít ne, ale naštvalo mě, že do něj zajel hodně ostře. Možná ho chtěl i zranit, i když tvrdil, že ho neviděl. Šel jsem mu to jen vysvětlit, ne se s ním prát. Nebylo třeba mě od něj odtrhávat.

Nemrzí vás, že jste v závěru inkasovali?

Každý gól je zbytečný, ale podstatné je vítězství. My nehrajeme na nulu vzadu, ale na tři body.

Co jste říkal sparťanským fanouškům, kteří za vámi přijeli?

Měl jsem hlášku, že dorazí. Byli úžasní. Musím jim poděkovat. Chovali se i slušně. Je to úžasný pocit.

Teď vás čekají dva zápasy venku, nejprve v Jablonci, pak v Ostravě. Co od nich očekáváte?

Oba budou hodně těžké, ale po vítězství nad Bohemkou se klukům určitě zvedne zdravé sebevědomí. Zachytili jsme začátek a udělali čtyři body. V Jablonci nemáme co ztratit, ale můžeme hodně získat. Hlavně pak nesmíme prohrát v Ostravě.