Byl to můj první gól hlavou, usmíval se Klesa

Záložník Michal Klesa (28) byl v neděli hrdinou Českých Budějovic. Dvěma góly přispěl k vítězství Dynama 3:1 v důležité bitvě s Bohemians 1905. Po zápase přiznal: „Dal jsem svůj první gól hlavou.“

Budějovický Michal Klesa (vlevo) na ilustračním snímku v souboji s olomouckým Janem Schulmeisterem.

Stal jste se českobudějovickým hrdinou, dal jste Bohemce dva góly. Jak moc bylo tohle vítězství důležité?

Hrozně moc. My musíme bodovat doma za každou cenu, nejlépe naplno. Podobně jako s Příbramí nebo s Duklou se nám povedl vstup do utkání. Dali jsme rychlý gól, brzy přidali druhý a pak už se nám dýchalo o hodně lépe. Navíc jsme přežili ten kritický moment před koncem první půle, když Bohemka nedala penaltu. Druhou půli jsme dohráli v klidu.

Hřiště zapadalo během pár minut sněhem. Jak těžce jste se vyrovnával s terénem?

Hodně těžko. Klouzalo to, ale míč se na sněhu zpomaloval. Naštěstí jsem měl od začátku obuté kopačky s kolíky, takže jsem tolik neklouzal. Někteří kluci museli přezouvat.

Oba vaše góly vypadaly opticky velmi pěkně, jak jste je viděl vy?

Před tím prvním mi dal krásnou kolmici Filip Rýdel, naběhl jsem si za obránce a snažil se trefit to křížem na zadní tyč, což se povedlo. Druhý gól mi připravil Sandro krásným centrem do šestnáctky. Překvapivě jsem skóroval hlavou, což bylo v lize vůbec poprvé. A možná i v životě.

Vyhráli jste počtvrté v řadě na domácím trávníku. Stává se Střelecký ostrov nedobytnou pevností?

Po nepovedeném podzimním začátku nás všichni zatracovali. Od utkání s Plzní, kdy jsme hráli 0:0, jsme šli nahoru. Fotbal umíme a nikdo odtud nebude vozit lehce ani jediný bod.

Máte sedmnáct bodů, dýchá se lépe?

Určitě ano. Škoda, že Slovácko inkasovalo v nastavení od Olomouce. Odstup bychom měli ještě větší. Pořád ale máme náskok šesti bodů, což je dobré. Navíc jsme se přiblížili na dva body Bohemce, která se tak do boje o záchranu také namočila.

Teď jedete do Jablonce a pak do Ostravy...

V Jablonci můžeme jen získat, tam od nás nikdo nic nečeká. V Ostravě ale nesmíme prohrát a doma pak zase musíme bodovat naplno.