Rubriky:

1. liga

Baník zaplatí za řádění fanoušků. Dostal pokutu 120 tisíc

1. března 2012 19:47 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila za řádění diváků při utkání 17. ligového kola mezi Mladou Boleslaví a Ostravou pokutu 120 tisíc korun Baníku a 40 tisíc středočeskému klubu. Domácí celek dostal trest za rvačku dvou fanoušků, kteří napadli hostujícího příznivce, Slezané pak za masové výtržnosti svých chuligánů. Zápas musel být kvůli nepokojům na začátku druhé půle asi na čtvrt hodiny přerušen, Mladá Boleslav v duelu zvítězila 2:1.

 

Roman Vondruš, ČTK

Středočeši pykají za incident pod domácím "kotlem", který nejspíš odstartoval další výtržnosti v hledišti. Dva mladoboleslavští diváci přelezli hrazení a napadli jednoho z hostujících chuligánů, jehož odváděli pořadatelé. Následně se strhly bitky mezi "baníkovci" v hostujícím sektoru na druhé straně stadionu a pořadateli. Klid museli zjednat až policejní těžkooděnci.

Disciplinární komise na dnešním zasedání vyslechla zástupce obou klubů, policejního důstojníka Jiřího Šafránka, který velel bezpečnostním opatřením, a bezpečnostního manažera FAČR Martina Syneckého.

"Z jeho vystoupení vyplývá, že činnost a reakce pořadatele, rozhodčího i policie byly profesionální a odpovídaly předpisům. Přesto však domácí klub musí nést odpovědnost za chování vlastních fanoušků, stejně tak klub hostující, v případě, že jde o výtržnosti většího rázu, a to je tento případ," stojí v prohlášení komise.

Disciplinárka také potrestala Sigmu Olomouc pokutou 15 tisíc korun za to, že v duelu 17. kola s Českými Budějovicemi část diváků rasisticky pokřikovala na hostujícího záložníka Brazilce Sandra. Pražská Dukla pak zaplatí 30 tisíc korun za incident mezi pořadatelskou službou a jedním z příznivců Viktorie Žižkov při prvním jarním utkání.

Teplický kouč Petr Rada dostal pokutu pět tisíc korun kvůli nevhodnému chování a opuštění technické zóny v průběhu zápasu 17. kola s Plzní. Kapitán Severočechů Petr Lukáš po stejném utkání nesmí jeden duel vykonávat funkci kapitána.

Kvůli rasistickým projevům některých diváků a porušení povinností pořadatelské služby zahájila komise řízení s Hradcem Králové po pátečním duelu s pražskou Spartou.

V rámci klasické agendy disciplinárka za vyloučení zastavila činnost na jedno utkání příbramskému Tomáši Pilíkovi, sparťanovi Vlastimilu Vidličkovi, Jakubu Sklenářovi z Dukly a olomouckému Rossimu. Za čtyři žluté karty si v nadcházejícím kole nezahrají také českobudějovický Michal Klesa, ostravský Benjamin Vomáčka, jablonecký Jan Kopic, Jan Trousil ze Slovácka, Pavel Kadeřábek ze Sparty a teplický Lukáš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..