Sparta - Plzeň 1:3Plzeň vyplenila Letnou a na rozklíženou Spartu ztrácí už jen šest bodů

3. Bakoš 0 : 1
13. Pilař 0 : 2
15. Kweuke 1 : 2
59. Bakoš 1 : 3

Bitva o mistrovský titul bude po 18. kole Gambrinus ligy i nadále otevřená. Druhý Liberec v pátek prohrál v Teplicích a vedoucí Sparta doma v prvním ze šlágrů jara prohrála 1:3 s Plzní. Obhájce trofeje tak ztrácí na první příčku už jen šest bodů, Slovan nadále tři. Sparta ani ve třetím jarním utkání neukázala mistrovskou formu, naopak Plzeň zápas rutinérsky ovládla a Letnou vyplenila.

Nejmenší muž na hřišti Václav Pilař vstřelil hlavou druhý gól.

Lepší začátek si Viktoria ani přát nemohla. Již ve 3. minutě Horváth dlouhým pasem přesně vyslal za obranu Bakoše a plzeňský střelec sám před brankářem nezaváhal. To byl pro hosty signál, aby si na Letné počínali jako doma. Pilař nejdřív trefil po rohu boční síť, pak šel po dalším skvělém pasu také sám na gólmana, ale Švenger tentokrát uspěl.

Ve 13. minutě fanoušci Sparty zatrnuli, jak snadno jejich tým inkasuje. Brankář Pavlík v nouzi odkopl balon co nejdál, Darida ho pohodlně doběhl, nikým nehlídán odcentroval a prcek Pilař zblízka hlavou do prázdné branky skóroval...

Divoký začátek však hned o dvě minuty poté naservíroval další zápletku. Kweuke obranu Plzně rozhodil, a když se k němu míč po minele Čišovského dostal podruhé, stačilo mu ležíc na zemi jen trknout a poslat do odkryté branky.

Pak se tempo přece jen uklidnilo. Sparta se musela tlačit do útoku a Viktoria číhala na další rychlé brejky. Kerič branku netrefil a jinak se hosté zapotili jen při nejistém počínání brankáře Pavlíka. A pak při šanci Jarošíka, který však chtěl po rohu dát gól hrudí, což se mu pochopitelně nepovedlo.

Po přestávce sudí Kovařík ušetřil Spartu, když Zápotočnému prošel hrůzostrašný šlapák na Koláře – a to už letenský stoper měl žlutou kartu. Poté se rozhodčí přiklonil zase k Plzni a po zákroku Jarošíka na Pilaře nařídil penaltu. Sázková kancelář Fortuna, partner Sparty, vypsala před zápasem kurs 15:1, že ji Horváth nepromění. A plzeňský kapitán netradičně opravdu selhal – Švenger jeho pokutový kop vyrazil.

Letenským to však nebylo nic platné. Ve středu hřiště ztratil míč Holek, na konci dalšího bleskového brejku byl znovu Bakoš a Plzeň opět vedla o dva góly.

To už bylo na Spartu příliš. Na zvrat neměla ani formu, ani sebedůvěru. Plzeňští si v závěru vychutnávali velké vítězství.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:3
Branky: 15. Kweuke - 3. a 59. Bakoš, 13. Pilař. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Jiřík. ŽK: Zápotočný, Matějovský, Kušnír - Kolář, Pavlík, Bakoš, Limberský, Horváth. Diváci: 17 895. Poločas 1:2.
Sparta: Švenger - Kušnír, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Přikryl, Holek, Matějovský, Krejčí - Kweuke (79. Slepička), Kerič (69. Juhar). Trenér: Hašek.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida - Petržela (87. Řezník), Kolář, Pilař (90. Berger) - Bakoš (81. Ďuriš). Trenér: Vrba.