Znojmo - Zlín 4:1Druholigový Zlín dostal tvrdý direkt ve Znojmě

Dosti překvapivě skončily nedělní zápasy druhé fotbalové ligy. Znojmo totiž zásluhou hattricku Vašíčku rozstřílelo ambiciózní Zlín, Most si odvezl tři body z Čáslavi, Brno pak doma vyhrálo nad Sokolovem a vykročilo za záchranou ve druhé lize.

Fotbalisté Zbrojovky Brno zvládli letošní soutěžní premiéru a v 17. kole druhé ligy porazili pátý celek tabulky Sokolov 1:0. Rozhodla o tom už šestá minuta, kdy se na malém vápně ocitl Lutonský a s velkou dávkou štěstí přihrál míč volnému Martinu Doležalovi, který nedal Bučkovi šanci.  Po změně stran se na těžkém terénu hodně bojovalo, faulovalo a šancí bylo poskrovnu. Jedinou gólovou příležitost měl v 70. minutě sokolovský útočník Strnad, ale jeho rána šla metr vedle levé Doležalovy tyče.

Fotbalisté Čáslavi zahájili prohrou  s předposledním Mostem. Odstup mezi oběma soupeři se tak zmenšil na pět bodů.  Po přestávce se zdálo, že Čáslav získává pevnější půdu pod nohama. Jenže v 74. minutě Holub přesnou kolmicí vysunul Mliku, který se v samostatném úniku nemýlil.

Tři góly útočníka Vašíčka pomohly fotbalistům Znojma  k jednoznačnému vítězství  nad Zlínem. Vyrovnanou partii udržel Zlín, který před zahájením jarní sezony vyhlásil plány na postup do první ligy, pouze v prvním poločase. Po změně stran se už prosadil domácí tým, Zlín v závěru zcela odpadl

Druhá liga - 17. kolo
Znojmo - Zlín 4:1 (1:1)
Branky: 30., 75. a 80. Vašíček, 52. Mudra - 10. Malý. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Zeman. ŽK: Okleštěk, Krhut - Švach, Poznar. Diváci: 976.
Znojmo: Hrubý - Sukup, Jonov, Avdič, Cihlář - Mudra (84. Krhut), Hnaníček, Lacko, Zifčák (75. Okleštěk) - Rolinc, Vašíček (86. Mandula). Trenér: Smrček.
Zlín: Kořínek - Jugas, Malý, Železník (57. Holík), Jelínek - Dobeš, Poznar, Salachna, Hájek - Švach (74. Kurtin), Bublák (65. Motal). Trenér: Skácel.
Brno - Sokolov 1:0 (1:0)
Branka: 6. Doležal II. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Dobrovolný. ŽK: Pašek, Michna - Vrtělka, Vaněček, Vondráček. Diváci: 1957.
Brno: Doležal I - Pašek, Pernica, Šoljič, Šíma - Král, Mezlík, Koloušek (88. Sedláček), Lutonský (83. Hromek) - Doležal II, Švancara (75. Michna). Trenér: Čuhel.
Sokolov: Buček - Blažek, Dvořák II, (46. Vaněček), Dřížďal, Hanzlík - Vrtělka, Glaser, Hrošovský (78. Benda), Vondráček - Krmenčík (65. Machek), Strnad. Trenér: Látal.
Čáslav - Most 1:2 (1:1)
Branky: 44. Rakovan - 34. a 74. Mlika. Rozhodčí: Ochotnický - Makovička, Pospíšil. ŽK: Rakovan, Čertík - Knakal, Danoski, Holub. ČK: 81. Rakovan. Diváci: 524.
Čáslav: Ducheček - Špidlen (83. Šturma), Karal, Němeček, Kunášek - Rakovan, Mojdl, Čertík - Kaňák (83. K. Hejný), Szmek, Džafič (72. Fikejz). Trenér: Abrhám.
Most: Bertelman - Knakal, Kura, Hofmann, Procházka - Holub, Schut, Danoski (88. Nguyen), Kerbr - Huňa, Mlika (90.+1 Štípek). Trenér: Zach.