Ml.Boleslav - Slavia 3:2Slavia na jaře poprvé skórovala, v Boleslavi přesto prohrála

10. Kalina 1 : 0
45. Jarolím 1 : 1
45. Kúdela 2 : 1
59. Blažek 2 : 2
71. Zahustel 3 : 2

Mladá Boleslav

Fotbalisté Slavie v zápase 19. ligového kola v Mladé Boleslavi prolomili jarní střelecké trápení, dali první dva góly po zimní přestávce, přesto prohráli 2:3. Pražané dokázali dvakrát dotáhnout jednobrankovou ztrátu, na gól Ondřeje Zahustela z 71. minuty už ale nenašli odpověď. Boleslav vyhrála i třetí zápas na jaře a v tabulce se bodově dotáhla na Plzeň. Slavia čeká na tři body už šest kol.

Mladobolesdlavský kouč Miroslav Koubek mohl být s výhrou spokojen.

Domácí začali aktivně, od úvodu se nastěhovali na útočnou polovinu a v sedmé minutě Ščuk trefil ranou z osmnácti metrů tyč. Slávisté působili nekompaktně a brzy inkasovali. V desáté minutě Kulič před vápnem přihrál Kalinovi, ten si naběhl do pokutového území a překonal Čontofalského.

Po vstřelené brance se obraz hry začal měnit. Slavia zvýšila aktivitu, šance však měla naopak Mladá Boleslav. Ve 33. minutě po Šírlově centru propadl míč ke Chramostovi, který v pádu zblízka přestřelil.

Až o tři minuty později si Pražané připsali úvodní střelu na branku a ve 45. minutě se jim z první nebezpečnější akce povedlo srovnat. Po zmatcích v mladoboleslavské obraně od penaltového puntíku propálil hradbu těl Jarolím a Pražané slavili ligový gól po 238 minutách.

Inkasovaná branka ale Středočechy nepoložila. V nastaveném čase v prostoru u rohového praporku vybojovali standardní situaci, Kulič zahrál přímý kop na Kúdelovu hlavu a jarní střelec Mladé Boleslavi skóroval i ve třetím utkání po zimní přestávce.

Druhá půle odstartovala nepříjemným střetem Zahustela s Latkou, po němž byli oba hráči ošetřováni, ale souboj si nakonec nevyžádal střídání. V 59. minutě Slavia podruhé v utkání dotáhla skóre. Domácí obrana zapomněla na Blažka, který střelou zády k brance skóroval.

Slavia nadále útočila, v 68. minutě střílel zajímavě ze střední vzdálenosti Milutinovič, ale gólman Miller si poradil a o tři minuty později šli domácí potřetí do vedení. Po rohu hlavičkoval do branky Zahustel. Mladá Boleslav mohla v 81. minutě zvýšit, sám před brankou stál Chramosta, ale trefil Čontofalského. Domácí pak prováhali ještě několik brejků, mrzet je to však nemuselo. Třetí jarní výhru už udrželi.

Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:2
Branky: 10. Kalina, 45.+3 Kúdela, 71. Zahustel - 45. Jarolím, 59. Blažek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Ščuk, Chramosta, Šírl, Kalina, Rolko, Mareš - Blažek, Cicman, Latka. Diváci: 4350. Poločas 2:1.
Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl - Ščuk, Kúdela - Zahustel (78. Mareš), Kulič (89. Štohanzl), Fillo - Chramosta (90. Kysela). Trenér: Koubek.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Blažek (85. Hubáček), Jarolím, Milutinovič, Trubila (81. Prošek) - Hurka (59. Böhm) - Škoda. Trenér: Straka.