Olomouc - Žižkov 2:1Hanáci díky dvěma gólům Varadiho udolali poslední Žižkov

69. Varadi 1 : 0
75. Varadi 2 : 0
81. Jurčo 2 : 1

Olomouc

Fotbalisté Žižkova prohráli v záchranářském souboji v Olomouci 1:2. Poslední tým tabulky utrpěl devátou porážku po sobě a jeho ztráta na nesestupové příčky narostla na sedm bodů. Sigma se dočkala prvního domácího vítězství od 24. září a vděčí za něj Adamu Varadimu, který obstaral v rozmezí šesti minut v druhé půli oba góly. Pražané v závěru jen snížili. Olomouc odskočila patnácté Ostravě na tři body, Baník má ale k dobru pondělní dohrávku proti Bohemians 1905.

Olomoucký Michal Ordoš před žižkovským gólmanem Martinem Ticháčkem.

Olomouc hned od začátku hosty zatlačila, ale výrazné gólové šance si nevytvářela. Hru domácího týmu viditelně svazovala nervozita, Viktoria navíc spolehlivě bránila. Až v 36. minutě vysunul Heinz Schulmeistera, ale domácího útočníka zastavilo ofsajdové postavení. Ve 41. minutě chyběl kousek ke skórování Jiroušovi, kterému se nepodařilo špičkou kopačky umístit míč mezi tyče po centru od Pospíšila.

Kouč Sigmy Uličný po přestávce poslal na hřiště Navrátila s Varadim a tento tah se ukázal jako klíčový. Hanáci sice zpočátku druhé půle pokračovali v nervózním výkonu a kazili finální fázi, v polovině druhého dějství ale zvýšili tlak a dvěma góly během šesti minut rozhodli.

V 69. minutě utekl Schulmeister Šťastnému, našel před prázdnou brankou Varadiho a ten otevřel skóre, i když se mu nejprve míč zamotal pod nohama. Sigma doma vstřelila branku po 407 minutách.

Na druhé straně vzápětí zahrozil hlavičkou Bálek, čtvrt hodiny před koncem ale opět udeřili Hanáci. Chytrou hlavičkou o tyč se z centru od Škerleho podruhé v zápase prosadil Varadi.

Devět minut před koncem po rohovém kopu snížil hlavou svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Jurčo, srovnat už ale Žižkov nedokázal. Trenér Viktorie Nádvorník tak prohrál i pátý duel na lavičce Pražanů a jeho svěřencům se vzdaluje záchrana.

Olomouc - Vikt. Žižkov 2:1
Branky: 69. a 75. Varadi, - 81. Jurčo. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Slavík. ŽK: Hála, Ordoš - Milosavljev, Hílek, Šťastný. Diváci: 5547. Poločas 0:0.
Olomouc: Zlámal - Hála, Kučera, Škerle, Vepřek - Schulmeister (90. Koutný), Ordoš, Heinz, Pospíšil, Podaný (46. Varadi) - Jirouš (46. Navrátil). Trenér: Uličný.
Žižkov: Ticháček - Slodowy, Bodeček, Kropík, Šťastný - Sivrič, Valenta, Sloboda (73. Jurčo), Hílek, Milosavljev (69. Kotyza) - Bálek. Trenér: Nádvorník.