Rubriky:

1. liga

Pět bodů je zlatých, kvituje Řepka jarní tažení Budějovic

5. března 2012 11:37 - JABLONEC

Stoperská dvojice Tomáš Řepka-Roman Lengyel se velkou měrou zasloužila o to, že fotbalisté Českých Budějovic si odvezli bod z Jablonce po remíze 1:1. A to je výsledek, který se Jihočechům náramně hodí v boji o záchranu.

 

Petr Horník, Právo

„V Jablonci je to vždycky těžké. Vzpomínám si, že když jsem tady byl častokrát se Spartou, také jsme se hodně nadřeli a hrálo se nám obtížně. Věděli jsme, že David Lafata je střelec a bude od něj hrozit nebezpečí. Dal nám gól. Myslím, že z kategorie šťastnějších," líčil Tomáš Řepka.

V čem byl základ hry Budějovic? „Nevím, jestli se Jablonci nedařilo, ale nepustili jsme je do tlaku, jak by si přáli. Celkově jsem spokojen. Prodloužili jsme sérii neporazitelnosti. A to jsme bojovali dvakrát venku, takže těch pět jarních bodů je zlatých," tvrdil zkušený exsparťanský stoper.

„Remíza z Jablonce je výborná," přitakal Roman Lengyel. „Přitom po zimní přípravě, kdy jsme hodně inkasovali, jsme si moc nevěřili. Teď je to super. Jediným minusem je, že nám znovu vstřelil Lafata gól. David ale ukázal instinkt zabijáka. Dostane se do jedné šance a tu promění," bilancoval zápas.

Jihočeši chtějí potvrdit dobrou formu i nadále. „Je dobře, že se prosazují posily, na nichž se může stavět. Jakubovi Řezníčkovi určitě pomůže, že v Jablonci za náš tým poprvé skóroval. Matej Krajčík je zkušený pravý bek a o Tomáši Řepkovi nemusím hovořit. A ještě máme v brance Michala Daňka. Jsou to hotoví hráči," dodal Lengyel.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..