Rubriky:

1. liga

Disciplinárka bude projednávat Pilařův nafilmovaný pád na Spartě

5. března 2012 16:57 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR bude ve čtvrtek na svém pravidelném zasedání projednávat simulování plzeňského záložníka Václava Pilaře v sobotním ligovém duelu na Spartě. Reprezentační středopolař na začátku druhého poločasu nafilmoval pád v pokutovém území, po kterém sudí Libor Kovařík nařídil penaltu.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Pilař v 53. minutě postupoval směrem ke sparťanské brance, když ho skluzem zakřižoval domácí stoper Jiří Jarošík. Plzeňský hráč nadskočil, skácel se k zemi a rozhodčí odpískal penaltu. Opakovaný záběr ale prokázal, že se letenský obránce Pilaře vůbec nedotkl. Následný pokutový kop Pavel Horváth neproměnil, Viktoria i tak zvítězila 3:1.

Simulováním třiadvacetiletého reprezentanta se bude zabývat disciplinárka. Komise může rozhodnout o tom, že s Pilařem zahájí řízení a předvolá ho na další zasedání, případ může také uzavřít. Může mu rovněž do vynesení konečného verdiktu pozastavit činnost.

"Ve čtvrtek budeme na disciplinární komisi jako obvykle probírat události posledního ligového kola a rozhodneme o dalším postupu. Budeme mít k dispozici zápis o utkání, zprávu delegáta a vyžádáme si také stanovisko komise rozhodčích. Pokud dojdeme k závěru, že Pilař simuloval, pozveme si ho na další zasedání," řekl ČTK předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Zápas prošetří i komise rozhodčích

Disciplinárka za filmování již několikrát trestala, Pilařovi může hrozit zastavení činnosti či pokuta. Finanční postih 30 tisíc korun dostal na podzim jablonecký David Lafata, který nafilmoval penaltu v duelu se Žižkovem. Dvacet tisíc musel zaplatit teplický Tomáš Vondrášek za simulování proti Slovácku.

Mladoboleslavský Jan Chramosta loni v květnu dostal trest na jeden zápas a pokutu 20 tisíc na filmování v semifinále domácího poháru proti Kroměříži. Uškodilo mu, že se na rozdíl do Lafaty nepřiznal.

Zápasem Plzně se Spartou se bude zabývat také komise rozhodčích. Její šéfka Dagmar Damková pro server aktualne.cz uvedla, že se Kovařík dopustil chyby nejen přehlédnutím Pilařova simulování, ale také krátce předtím, když neudělil druhou žlutou kartu v zápase sparťanovi Tomáši Zápotočnému za šlápnutí na Daniela Koláře. Komise na svém dalším zasedání rozhodne, zda Kovaříkovi zastaví činnost.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..