Rubriky:

1. liga

Sparťan Zápotočný a plzeňský Pilař musí na disciplinárku. Hrozí jim trest

8. března 2012 20:22 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení s plzeňským Václavem Pilařem a sparťanem Tomášem Zápotočným po vzájemném utkání 19. ligového kola a oba hráče předvolala na své příští zasedání. Pilaře si komise pozvala kvůli nafilmovanému pádu, který vedl k penaltě, a Zápotočného kvůli hrubému faulu na Daniela Koláře.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Pilař v 53. minutě sobotního ligového šlágru postupoval směrem ke sparťanské brance, když ho skluzem zakřižoval domácí stoper Jiří Jarošík. Plzeňský hráč nadskočil, skácel se k zemi a rozhodčí Libor Kovařík odpískal penaltu. Opakovaný záběr ale prokázal, že se letenský obránce Pilaře vůbec nedotkl.

Zápotočný krátce předtím ošklivě fauloval plzeňského Koláře, rozhodčí mu ale neudělil ani žlutou kartu. Plzeň ve šlágru kola zvítězila 3:1.

Oba hráči budou své prohřešky příští čtvrtek vysvětlovat před disciplinárkou a komise poté rozhodne o jejich případném trestu. Vyžádala si také stanovisko komise rozhodčích. Činnost ani jednomu z fotbalistů zatím komise nezastavila, oba tak mohou v nadcházejícím 20. kole hrát.

Pokutu 25 tisíc korun obdržel Hradec Králové. Při jeho duelu se Spartou došlo k rasistickým projevům v hledišti a také k použití pyrotechniky, čímž domácí porušili povinnosti pořadatelské služby.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..