Rubriky:

1. liga

Nenávistné reakce fanoušků Baníku nás vyhecují, těší se Řepka s Otepkou

10. března 2012 14:45 - České Budějovice

Opory českobudějovických fotbalistů Tomáš Řepka s Rudolfem Otepkou se před sobotním utkáním 20. ligového kola v Ostravě musejí připravit na zlostné pokřiky domácího publika. Oba na Bazalech v minulosti působili a příznivci slezského týmu jim stále vyčítají odchod z Baníku, respektive Otepkovy kritické výroky na adresu klubu. Jedni z nejzkušenějších ligových hráčů se ale nenávistných reakcí nebojí, naopak je to prý při utkání ještě více vyhecuje.

 

Petr Horník, Právo

Řepka v Ostravě začínal svou prvoligovou kariéru. V Baníku působil v letech 1991 až 1995, pak ale přestoupil do týmu nenáviděného rivala Sparty a od té doby každý jeho návrat na Bazaly doprovázejí nenávistné pokřiky domácích příznivců.

Se zlobou od ostravského publika musí osmatřicetiletý stoper počítat i při své premiéře na Bazalech v dresu Českých Budějovic, kam v zimě zamířil odchodu ze Sparty. Právě kvůli nenávistné atmosféře se ale Řepka do Ostravy dvojnásob těší.

"Hrozně se tam těším i kvůli fanouškům, protože mě tam mají hrozně rádi," řekl s úsměvem. "Beru to strašně pozitivně, málokomu z jiného mančaftu se poštěstí, aby soupeřovi fanoušci vyvolávali jeho jméno. Pokaždé když tam hraju, tak se mě snaží jakýmkoliv způsobem rozhodit. Ale já jsem za to strašně rád. Čím víc toho je, tím víc mi to pomáhá," uvedl před zápasem Řepka.

Řepka: Fanoušci mají vztah ke mně

Vztah k současnému Baníku už prý nemá skoro žádný. "Je pravda, že jsem tam v šestnácti a půl letech začínal hrát ligu a za tu první šanci v lize musím Baníku poděkovat. Ale k tomuhle současnému mužstvu už vztah nemám, to naopak fanoušci ho mají ke mně," dodal s úsměvem.

O necelé dva měsíce starší Otepka také nemá s ostravskými fanoušky zrovna ideální vztahy. Příznivci Baníku mu nemohou odpustit pár kritických výroků na adresu klubu, které pronesl ještě v době, kdy působil na Bazalech. Z Ostravy odešel v roce 2009 do Olomouce a pak na jih Čech.

"V Ostravě na mě pískají a já ani nevím, z jakého důvodu. S fanoušky jsem tam nikdy problém neměl, naopak jsem je vždy chválil do novin. Mně to ale nevadí, spíš mě to naopak povzbudí. Že bych si z toho dělal těžkou hlavu, to vůbec ne," řekl Otepka.

Otepka by si přál deset tisíc diváků

Na bouřlivou kulisu se stejně jako Řepka těší. "Budu rád, když bude plno. Mohlo by určitě přijít takových deset tisíc diváků, protože pro ně i pro nás je to důležitý zápas. Bude to vypjaté, hraje se o hodně," řekl Otepka.

Jihočeši věří, že v Ostravě udrží jarní neporazitelnost. "Hrozně důležité a pozitivní je, že si kluci začali věřit. Už když jsem přišel, jsem říkal, že postavení v tabulce neodpovídá tomu, jaké má tohle mužstvo kvalitu. Byla jen otázka času, kdy se to nastartuje," řekl Řepka. "Na Baník jedeme vyhrát. Nemyslím si, že to bude rozhodující zápas pro tuto sezónu, ale jeden z velmi důležitých," podotkl Řepka.

I když se ostřílený stoper dostal za uplynulé kolo do ideální sestavy kola českých médií, stále cítí ve své hře po podzimním zápasovém výpadku rezervy. "Určitě to není ideální a nějakou dobu to potrvá. Stoprocentní to ještě není. Hrozně dlouho mi trvá, než se dostanu do zápasu. Někdy i třicet nebo čtyřicet minut. Výpadek byl hrozně dlouhý, čtyři měsíce bez zápasu zanechají stopy," dodal Řepka.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..