Liberec v nastavení skvěle otočil šlágr s Boleslaví a je dál tři body za Spartou

Bitva o titul nabídla ve 20. kola fotbalové Gambrinus ligy strhující duel. Liberec dlouho prohrával s Mladou Boleslaví, ale díky dvěma gólům v nastavení vyhrál 2:1. Drží se tak na druhém místě o tři body za vedoucí Spartou. V bitvě záchranářů se Baník rozešel s Českými Budějovicemi smírně 1:1. Slovácko pak bylo dějištěm trenérské premiéry Jozefa Webra na lavičce Bohemians 1905. Klokani prohráli 2:3.

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý se raduje z vítězství nad Boleslaví.

Fotbalisté Mladé Boleslavi doteď nevědí, jak mohli v Liberci ztratit tři body... Trefou Kúdely ze 30. minuty vedli 1:0, během tlaku Slovanu měli řadu brejků, z nichž mohli a měli tři body pojistit.

A pak přišel šokující závěr. Ve druhé minutě nastavení střelou z dálky vyrovnal reprezentant Gebre Sealssie. A než se hosté vzpamatovali, šoupl jim Bosančič znovu z dálky ještě druhý gól.

„Měli jsme několik brejků, které jsme lehkovážně nedotáhli. Tím jsme zápas ztratili," soptil hostující kouč Miroslav Koubek.

„Byť s obrovským štěstím, zápas jsme vyhráli zaslouženě. A bitva o titul pokračuje dál," jásal jeho protějšek Jaroslav Šilhavý.

V Ostravě na remízu zdarma

Ženy měly v rámci čtvrtečního MDŽ na zápas v Ostravě vstup zdarma a nejen ony doufaly, že Bazaly zase začnou být domácí tvrzí. Baník je zatím nejhorším týmem na domácím hřišti, kde porazil jen Hradec Králové.

V minulém kole vyhrál na Bohemians, čímž i klokany stáhl do záchranářské hry. Duel s Českými Budějovicemi však byl pro Ostravu ještě důležitější. Jihočeši mají jen o čtyři body víc než Baník. Příchuť přímé bitvy o záchranu kořenila i přítomnost bývalých baníkovců Řepky s Otepkou, kteří jsou pro domácí fanoušky vděčným terčem nevraživosti.

Koho jiného už by Baník chtěl doma porazit, když ne Budějovice, které čekaly na výhru venku dlouhých 25 zápasů... Nakonec se nikdo nedivil, že zápas skončil remízou 1:1. Ostravští měli místy velkou převahu, ve druhém poločase však Javorek překvapivě otevřel skóre. Hosté vedli jen dvě minuty, pak Droppa umístěnou střelou vyrovnal. Jihočeši znovu vezou zvenku zlatý bod a s novou posilou Tomášem Řepkou na jaře ještě neprohráli. Baník se o bod posunul na čtrnácté místo před Olomouc.

Weber zatím klokany bodově neprobudil

Sedm porážek v řadě kouč Medynský neustál a na lavičce Bohemians 1905 ho v týdnu nahradil Jozef Weber, dosavadní Komňackého asistent v Jablonci. Premiéru absolvoval na Slovácku, které mělo sice o čtyři body víc než klokani, na jaře však stejně jako oni všechny tři úvodní zápasy prohrálo.

Bitvu o sebevědomí vyhráli domácí 3:2. Děkují především dvěma trefám útočníka Doška, rozdílový gól si dal hostující Žižka do vlastní sítě. Klokani nebyli bez šancí, Nešporovou brankou vedli, za stavu 3:1 pak závěr zdramatizoval Bartek, na body však znovu ani s novým koučem nedosáhli a bodově se na ně dotáhli Jihočeši.