Slovácko - Bohemians 1905 3:2Slovácko dosáhlo proti Bohemians na první jarní výhru

17. Trousil (vlastní) 0 : 1
36. Došek (penalta) 1 : 1
51. Došek 2 : 1
67. Žižka (vlastní) 3 : 1
78. Bartek 3 : 2

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka porazili Bohemians 1905 3:2, na jaře vyhráli vůbec poprvé a po 391 minutách ukončili čekání na gól. Pro hosty naopak černá série pokračuje i po změně trenéra a připsali si osmou porážku po sobě. Pod Jozefem Weberem však dali na hřišti soupeře dva góly, což se jim v této sezóně ještě nepovedlo. V domácím týmu se dvěma brankami blýskl Libor Došek.

Příchod nového trenéra vnesl do hry Bohemians svěží duch. Hosté vsadili na aktivní hru, ve středu pole se prosazovali větší pohyblivostí i kombinační přesností. Naopak Slovácko pokračovalo celou půlhodinu ve svém jarním útlumu a po třech předchozích porážkách se znovu trápilo.

Tlak přinesl týmu Bohemians i vedoucí branku. V 17. minutě Moravec z pravé strany odcentroval a po vzdušném souboji domácího obránce Trousila s Nešporem míč změnil směr a zapadl za záda brankáře Filipka. Rozhodčí gól vyhodnotili jako vlastní.

Až ve 25. minutě si vypracovalo první vážnější šanci Slovácko. Došek hlavou posunul míč k Lukášovi, jeho nedůraznou střelu k tyči ale Sňozík kryl. Domácí postupně získali územní převahu. Ve 35. minutě Abraham srazil pronikajícího Volešáka a Došek z penalty ukončil čekání Slovácka na gól.

Hned v úvodu druhého poločasu po sérii dělbuchů hozených na hrací plochu ze sektoru fanoušků Bohemians přerušil rozhodčí na tři minuty hru. Krátce nato Slovácko rozehrálo rohový kop, na centrovaný míč si naskočil Došek a vstřelil svou druhou branku.

Nový kouč Bohemians se pokusil výkon svého týmu oživit dvěma střídáními, ale také Slovácko zvýšilo aktivitu a oproti prvnímu poločasu mnohem častěji hrozilo rychlými protiútoky. V 67. minutě se snažil střelu Daníčka ještě skluzem zachytit obránce Pražanů Žižka, ale po jeho zásahu skončil míč v síti. Bohemians nesložili zbraně, v 78. minutě ještě vykřesal naději na zvrat druhým gólem Bartek. Ale Slovácko si už první jarní výhru nenechalo vzít.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2 (1:1)
Branky: 36. z pen. a 51. Došek, 67. vlastní Žižka - 17. vlastní Trousil, 78. Bartek. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Paták. ŽK: Volešák, Daníček - Budínský, Abraham. Diváci: 4876.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Volešák, Kordula, Daníček, Pavelka (71. Hlúpik) - J. Lukáš (79. Valenta), Došek (90. Kovář). Trenér: Soukup.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, P. Lukáš, Ptáček, Žižka - Moravec, Abraham, Budínský (64. Hartig), Kaufman (46. Borek), Bartek - Nešpor (77. Kraják). Trenér: Weber.