Olomouc - Liberec 2:4Sigma nezvládla s Libercem druhý poločas, a tak stíhání Sparty Severočechy úspěšně pokračuje

Olomouc

Sigma nastoupila bez vykartovaných zadáků Škerleho a Vepřeka a jak se ukázalo, stalo se jí to osudným. Zejména její levá strana hořela jako papír a Liberec toho dokázal ve druhé půli, kdy již musel stahovat jednogólový náskok domácích, dokonale využít.

„Mám velkou radost, že jsme to zvládli a zůstali v těsném závěsu za Spartou. Cítil jsem, že Sigma z nás má respekt. My jsme ale také byli nervózní. První poločas byl z naší strany hrozný a ještě jsme domácím šíleným kiksem nabídli vedení. O přestávce jsme si ale řekli, že jsme silní, všichni to pochopili a na hřišti to bylo znát a to i poté, co jsme vedení ztratili. Vzal to na sebe skvělý Štajner, výborně mu sekundoval Vácha a pomohli i střídající hráči," tvrdil liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Hanáci, byť chtěli na soupeře od začátku vletět, začali hodně opatrně, s velkým respektem. Měli sice územní převahu, ale nebezpeční vůbec nebyli.

Naopak, Liberec několikrát zle zahrozil. Poprvé už v 5. minutě, kdy domácí obrana zapomněla na malém vápně Keliče, ten však hlavou těsně minul. Další obrovská příležitost Severočechů přišla ve 21. minutě poté, co si Gebre Selasie pohrál s Hálou. I on však zblízka Zlámalovu bránu netrefil, ač o vlásek.

O čtyři minuty později se hostům zazděné tutovky krutě vymstily, když po hrubé chybě veterána Janů se k míči dostal Ordoš, kousek si ho potáhl, poté prostřelil Bičíka a domácí vedli. Prakticky z protiútoku ale mohlo být srovnáno. Tvrdě pálil z deseti metrů Breznaník, Zlámal však skvělým zákrokem své spoluhráče podržel.

Od té doby se hrálo nahoru, dolů. Nebezpečnější však už byli Hanáci. Nejblíže gólu byl po šikovné akci Schulmeister, ale přízemní střela z jeho kopačky šla těsně vedle pravé tyče Bičíkovi svatyně. Přesnou mušku neměl ani Navrátil a tak se skóre do přestávky už neměnilo.

Do druhé půle vstoupil znovu lépe Liberec a tentokrát se už dokázal i prosazovat střelecky. Ve 49. minutě ještě Breznaník minul, ale o pět minut později se zprava přes mladého Hálu již prosadil a za další tři minuty dokonal dílo zkázy z pohledu domácích hlavou Rabušic, když centr Štajnera přiletěl před Zlámala opět z pravé strany.

Sigma se však nevzdala a brzy vyrovnala. Centr Navrátila špatně trefil před malým vápnem zcela volný Ordoš a právě to Bičíka zaskočilo natolik, že míč se pomalu dokutálel za jeho záda a brankovou čáru. Gólová přestřelka ale pokračovala a pro změnu se radoval Liberec, to když Zlámal podcenil hlavičku Štajnera.

Zbytek zápasu Sigma dohrávala v křeči. Závěrečný nápor nepřišel a naopak z rychlého brejku korunoval výhru Severočechů střídající Musil.

„Jsem smutný. Po vedoucím gólu jsem věřil, že získáme tři body. Jenže ve druhé půli bylo v naší hře až příliš hluchých míst. Absence v obraně byly citelnější, než jsme čekali a to rozhodlo. Porážku ale beru i na sebe, neboť se mi nepovedlo střídání. Stáhl jsem Navrátila, který mě rozčílil chybou před prvním gólem Liberce a poslal místo něj Heinze, od kterého jsem čekal střelbu, kombinaci i chytrost, jenže nic z toho nepřišlo. Soupeř byl ale ve druhém poločase jasně lepší, kontroloval míč a vyhrál tak zaslouženě. Nám nezbývá, než ztracené body získat zpět v Teplicích," uvedl olomoucký kouč Petr Uličný.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:4 (1:0)
Branky: 25. a 60. Ordoš - 53. Breznaník, 57. Rabušic, 71. Štajner, 90.+2 Musiol. Rozhodčí: Jílek - Lakomý, Štěrba. ŽK: Ordoš - Rabušic. Diváci: 6828.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Koutný, Hála - Navrátil (61. Heinz), Rossi, Pospíšil (78. Klesnil) - Schulmeister, Ordoš, Varadi (71. Podaný). Trenér: Uličný.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman (55. Rilke) - Vácha, Janů (46. Bosančič) - Šural, Štajner, Breznaník - Rabušic (89. Musiol). Trenér: Šilhavý.