Teplice - Žižkov 0:0Poslední Žižkov získal v Teplicích první bod po pěti měsících

Fotbalisté Viktorie Žižkov získali po pěti měsících do ligové tabulky první bod. Vybojovali ho ve 21. kole za bezbrankovou remízu v Teplicích, které sice měly po většinu zápasu výraznou převahu, ale do šancí se prakticky nedostaly. Žižkov zůstává i tak s odstupem poslední.

Žižkovští před zápasem slibovali, že záchranářské boje ještě zdaleka nevzdali, a v Teplicích se podle toho chovali. Před vlastní šestnáctkou rozvinuli dva stěží prostupné obranné valy, k tomu přidali tvrdost a bojovnost a Teplice měly od začátku velké problémy. Severočechům vázla zejména rozehrávka od defenzivních záložníků Sivy a Zoubeleho a po dvaceti minutách se několikrát dostali pod silný tlak hostů.

Alespoň trochu rušno začalo být před žižkovským brankářem Kolářem před koncem poločasu. Za první várku problémů si mohl sám - po Dolejšově centru neudržel míč a mohl se jen dívat, jak z levého rohu malého vápna pálí na odkrytou branku Stožický, jenže jeho halfvoleji chyběla přesnost. Stožického vychýlená mířidla zhatila za chvíli ještě jednu šanci, po Vachouškově průniku pálil z dobré pozice jen do boční sítě.

Letošní výsledky Žižkova nabízely před zápasem hodně zajímavých sérií. Zápas bez inkasovaného gólu odehrál tým zpod vysílače naposledy 17. října, tedy před deseti koly a přesně pěti měsíci. K témuž datu se váže i poslední bodový zisk, venku letos Žižkov ještě nebodoval vůbec.

Všechny zmíněné série padly až v Teplicích. Domácí byli sice celý druhý poločas mnohem aktivnější, ale okolo vápna nedokázali vymyslet prakticky žádnou nebezpečnou akci a konec zápasu dohrávali v křeči. A v samém závěru málem přišli i o bod za remízu, to když pláchl Jurčo a jeho přízemní centr z levé strany si málem srazil do vlastní brány Lukáš.

Teplice tak uhrály bezbrankovou remízu ve třetím z posledních čtyř zápasů. Naopak Žižkov slavil první bod pod trenérem Romanem Nádvorníkem.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: M. Paták - J. Paták, Tacina. ŽK: Bartl, Jurčo, Valenta, Miloslavljev, Kolář (všichni Žižkov). Diváci: 3470.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Siva (86. Mujagič), Vachoušek, Zoubele (70. Čajič), Vůch (24. Stožický) - Mahmutovič. Trenér: Rada
Žižkov: Kolář - Bartl (80. Šťastný), Kiidron, Kropík, Slodowy - Sivrič (68. Kotyza), Valenta (88. Procházka), Svoboda, Hílek, Miloslavljev - Jurčo. Trenér: Nádvorník.