Remízová neděle. Budějovice a Příbram promarnily výhry v závěru utkání

kvk, škvSport.cz

Tři zápasy mělo v neděli na programu 21. kolo fotbalové Gambrinus ligy. České Budějovice, které na jaře ještě neprohrály, se utkaly se Slováckem. Byly přitom blízko výhře, o dvougólový náskok ale přišly v posledních čtyřech minutách a remizovaly 2:2. Příbram také dlouho vedla v Mladé Boleslavi, ale rovněž tady skončilo utkání nerozhodně 2:2. Trápící se Bohemians v posledním nedělním utkání hráli doma bez branek s Hradcem Králové.

Českobudějovický Tomáš Řepka.

České Budějovice mají na jaře solidní formu, neprohráli už šestkrát v řadě. V neděli sahali po třech bodech, nakonec mají jen jediný. Proti Slovácku dlouho vedli, první gól zařídil po čtvrthodině Klesa, druhý přidal po více než hodině hry Otepka z penalty. Jenže Slovácko zabralo v samotném závěru, nejdříve v 88. minutě snížil Hlůpik a ve druhé minutě nastavení přidal vyrovnávací trefu na 2:2 Čtvrtníček.

Mladá Boleslav nastoupila doma proti Příbrami. Na vlastním hřišti se Mladoboleslavským daří, navíc je hřálo vědomí, že statistiky jsou na jejich straně. Příbram v městě automobilů nikdy nevyhrála a naposledy bodovala před dlouhými sedmi lety. Jenže v nedělním duelu byla Příbram jako vyměněná, vedla dokonce o dvě branky a sahala po premiérovém triumfu. Ten ale hostům vyfoukli Zahustel a Rolko v poslední čtvrthodině utkání, když srovnali na konečných 2:2.

Hradec Králové přijel do Edenu, kde se střetl s Klokany, kteří prožívají obrovskou krizi. Už dvanáct utkání nezažili pocit vítězství, naposledy se o ně marně pokoušeli v neděli. Ani jeden z týmů nedal gól, v nudném utkání bez výraznějšího vzruchu se celky rozešly s bodem.