Řepka a spol. přišli o výhru v posledních čtyřech minutách

87. Hlúpik 2:1
90. Čtvrtníček 2:2
Záznam online reportáže »

18. března 2012 16:54 - České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic dnes remizovali ve 21. kole první ligy se Slováckem 2:2, když oba góly inkasovali až v samotném závěru utkání. Ještě čtyři minuty před koncem vedli brankami Klesy a Otepky z penalty, ale Hlúpik a střídající Čtvrtníček zachránili hostům bod.

Slovácko přitom nastoupilo bez tří stabilních hráčů základní sestavy - brankáře Filipka, obránce Kubáně a především útočníka Doška, který v minulém kole svými góly rozhodl o vítězství nad Bohemians. Domácí začali v ofenzivním tempu a prakticky z první příležitosti skórovali. Ve 14. minutě se po Krajčíkově centru dostal míč až ke Klesovi a ten překonal Heču. Českobudějovický záložník se trefil ve třetím domácím zápase za sebou.

Jihočeši po gólu ještě víc ožili, dařily se jim kombinační akce, ale žádnou z nich nedotáhli do konce a elán jako by z nich postupně vyprchal. Slovácko se po rozpačitém úvodu osmělilo k útočným výpadům. Ale Volešákovu střelu Daněk vyrazil a zkrotil i následný Valentův poskakující míč.

Po přestávce se domácí opět vrátili k ofenzivě. V 60. minutě přesně hlavičkoval Řezníček, publikum se už pomalu radovalo z gólu, ale Heča stačil míč vyrazit. Vzápětí se po Sandrově střele míč zastavil o Kordulu, rozhodčí Kocourek ukázal, že kapitán Slovácka zasáhl rukou, a nařídil penaltu, kterou Otepka proměnil.

Slovácko předvedlo nevídaný finiš. V 72. minutě se po rohu prosadil povedenou ranou Trousil, ale Daněk jeho pokus ještě zlikvidoval. V samotném závěru byl Hlúpik úspěšnější a střelou po zemi vykřesal naději. A v posledních vteřinách utkání propadl po autu míč až ke Čtvrtníčkovi, jenž pohodlně vyrovnal.