Bohemians 1905 - Hradec 0:0Klokani konečně zabodovali, vyhrát však ani podvanácté nedokázali

Ani druhý pokus zvítězit pod vedením nového kouče Jozefa Webra fotbalistům Bohemians 1905 nevyšel. V utkání 21. kola Gambrinus ligy doma remizovali s Hradcem Králové 0:0. Klokani tak sice po osmi porážkách konečně zabodovali, na výhru však čekají už dlouhých 12 zápasů... Celý druhý poločas hrála Bohemka o deseti bez útočníka Nešpora, který se stačil vyfaulovat ještě do přestávky.

Jaroslav Zelený z Hradce Králové (vlevo) a Josef Jindřišek z Bohemians

Hned od začátku bylo na domácích patrné, jak těžký pro ně každý zápas po černé sérii je. Snaha nechyběla, Nešpor dokonce hned na úvod za cenu žluté karty zajel do gólmana Lindra, jen aby ukázal, jak jsou klokani nažhavení.

„Votroci" však přijeli do Edenu se čtyřbodovým náskokem na Bohemku, a tak mohli hrát v klidu a nechat domácí dusit ve vlastní šťávě. První šancí ve 24. minutě navíc naznačili, že jejich brejky mohou být mnohem nebezpečnější než klopotná snaha klokanů. Fotbal jinak za moc nestál, a tak se o vzrušení znovu postaral Nešpor. Po půlhodině podruhé srazil gólmana Lindra a sudí Mikel mu musel důrazně pohrozit, že takhle by zápas nedohrál.

Jenže mladý útočník domácích ho nedbal a obsadil se do hlavní role první půle se vším všudy. V poslední minutě první půle šel na Lindra sám, ale zbrkle zakončil vedle. Místo slávy pak Nešpor u postranní čáry dal Fukalovi loktem, což už sudí tolerovat nemohl a poslal klokany do deseti.

Ani v oslabení domácí na útočné snahy nerezignovali. První šanci druhé půle mel ovšem hradecký Dvořák a brankář Sňozík se při jeho dělovce blýskl parádním zákrokem. Bohemka zase mohla udeřit po standardce, Abraham jen těsně minul branku.

Gól nakonec žádný nepadl a soupeři si rozdělili po bodu, což je pro oba královská odměna za jejich lopotu.

Bohemians 1905 – FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Blažej. ŽK: Nešpor, Žižka - Janoušek, Jedunov, P. Dvořák. ČK: 45. Nešpor. Diváci: 2542.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Abraham - Moravec (88. Kraják), Budinský (90. Ptáček), Borek (84. Vyhnal), Bartek - Nešpor. Trenér Jozef Weber.
Hradec: Lindr - Štěpán (74. Mrázek), Hochmeister, Fukal (57. Jedunov), Plašil - Holeš, Janoušek, Šisler, Zelený, Poděbradský - P. Dvořák (90. Schwarz). Trenér Václav Kotal.