Rubriky:

1. liga

Plzeňský Kolář: Z výhry na Spartě se dělalo zbytečné haló

19. března 2012 19:23

Trefou, při níž se míč otřel o tyčku Špitovy branky, pečetil záložník Plzně Daniel Kolář výhru v Jablonci. Po zápase měl dvojnásobný důvod, aby zářil jako sluníčko. „Po pasu Horvátha jsem míč hlavičkoval do obránce a pak chtěl levačkou trefit hlavně bránu. Jsem rád, jestli to vypadalo jako umístěná střela. Šlo o strašnou haluz,“ culil se Kolář.

 

Petr Eret, ČTK

Našemu vítězství v Jablonci předcházela domácí ligová prohra s Olomoucí a vyřazení z poháru České pošty v Mladé Boleslavi. Představuje víkendový triumf velkou úlevu?

Myslím, že bylo vidět, kolik zkušených hráčů v mužstvu máme. Dokážeme zvládat kritické okamžiky. Nebojíme se odpovědnosti. I když je pravda, že druhá půle v Jablonci v našem podání nebyla nijak krásná. Podřídili jsme všechno pořekadlu, že účel světí prostředky.

V jakém rozpoložení se nacházel váš tým po předešlých dvou nezdarech?

Koukali jsme sami na sebe. Neřešili jsme Spartu, Liberec ani Jablonec. Udělala se senzace z toho, že jsme vyhráli na Spartě, ale přitom šlo o stejně cenné body, jako když porazíte Duklu. Jenže my ji neporazili. Musíme se prostě soustředit na vlastní výkony.

Cítil jste tedy po vítězství na Spartě přehnanou euforii? Nechal se někdo v šatně příliš unést?

Na můj vkus se z naší výhry na Letné dělalo zbytečné haló. A v podstatě nebylo proč. Bylo to předčasné. Ano, vrátili jsme se do hry o titul, ale hned v další kole jsme to pos.... Jiné označení prostě není.

Kam míří vaše ambice při pohledu na tabulku?

Výhrou v Jablonci jsme se vrátili do hry o evropské poháry. Chceme skončit do třetího místa. Pokud žije naděje, budeme hrát o titul. Jde o hodně bodů. Ale upřímně, Sparta má velký náskok. Teď jsme hlavně rádi, že máme větší odstup před Jabloncem.

Bude výhodou Plzně, že už se může koncentrovat jen na ligu a utkání nemá tolik?

V zatížení neděle, středa, neděle jsem neviděl problém. Teď budeme místo vložených zápasů hodně trénovat. Bohužel... (směje se) Já raději hraju.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..