Rubriky:

1. liga

Fotbalista Baníku Droppa se těší na sobotu, na Slovácku je doma

23. března 2012 09:52 - Ostrava

I když je odchovanec Slovácka Lukáš Droppa v Uherském Hradišti pořád doma, v sobotním prvoligovém utkání půjde proti jeho zájmům. Dvaadvacetiletý fotbalista se v ostravském dresu bude rvát o body, které by pomohly Baníku k záchraně v nejvyšší soutěži.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Defenzivní středopolař má na Slovácku hluboce zapuštěné kořeny. S fotbalem tam začínal, přímo v Hradišti má rodinu i byt a kdykoliv se naskytne volná chvíle, nabírá z Ostravy jižní směr domů.

"Zápasy se Slováckem jsou pro mě opravdu nejprestižnější. I když pro většinu hráčů je takovým speciálním soupeřem Sparta, já mám největší a přátelský vztah ke Slovácku," řekl Droppa, který právě z uherskohradišťského klubu jako šestnáctiletý dorostenec do Sparty přestoupil.

Ve Spartě nedostal šanci

Na šanci v prvním týmu z Letné však čekal marně. Po čtyřech letech planých nadějí vzal raději zavděk nabídkou druholigové Vlašimi, kde neušel pozornosti Baníku. "Ve Spartě nebyla šance, z mého ročníku se do áčka dostal snad jen Martin Zeman. Hráči z dorostu se tam obecně prostě nedostávali," vzpomíná na sparťanské angažmá.

"Neříkám, že jsem na to měl, ale tehdy se s mladýma ve Spartě pracovalo úplně jinak než dneska. Tehdy by určitě nehráli ani kluci jako Krejčí, Brabec a jiní. Změnili filozofii a určitě se jim to vyplácí," tvrdil Droppa.

Nejlepším střelcem Ostravy

Prvoligové příležitosti se pracovitý záložník dočkal až v Ostravě. Na jaře je se dvěma góly dokonce nejlepším střelcem Baníku a rozšířit kolonku vstřelených branek by si přál o to více přímo před očima rodinných příslušníků a kamarádů.

"O lístky si řekla spousta lidí. Abych je všechny uspokojil, potřeboval bych jich asi třicet a to určitě neseženu," usmál se Droppa, který se osobně zná i s velkou většinou hráčů Slovácka. "Skoro se všema jsem hrával, ale nijak se nehecujeme. Já se soustředím jenom na svůj výkon, protože my nutně potřebujeme uspět," dodal Droppa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..