Slavia - Sparta 1:1Sparta v derby na Slavii jen remizovala a ligu vede už jen o jediný bod

dos, zpSport.cz

Už jen na jediný bod se ztenčil náskok Sparty na špici fotbalové ligy. V ostře sledovaném derby v Edenu byla sice favoritem na tisíc procent, ale nakonec byla ráda, že se Slavií alespoň remizovala 1:1. Domácí dostal do vedení Latka, Letenské opět zachraňoval Přikryl. Druhý Liberec příležitost využil, nad klokany vyhrál a stáhl manko na první příčku na jediný bod. Na opačném konci tabulky prohloubil krizi Baník Ostrava, který prohrál na hřišti Slovácka 0:1 a zůstává v sestupové zóně.

Martin Latka se raduje, právě vstřeli vedoucí gól Slavie v derby prtoti Spartě.

Červenobílí zvolili silná slova. „Teď už si to někdo odskáče," vyhlásil před derby brankář Martin Berkovec. „Chceme Spartu rozstřílet," přidal se dokonce trenér Martin Poustka a jeho svěřenci se výzvy skutečně chopili. Už po čtvrthodině totiž vedli, neboť hlavičkující Latka se dostal ve vzduchu přes svého strážce Holka a po balónu centrovaném z trestného kopu Nitrianským otevřel skóre.

Latkův gól pro Slavii impulsem

Nasazení Holka místo zraněného Vidličky na pravý kraj obrany bylo překvapivým tahem sparťanských trenérů. Slavii pomohl, favorizovanou Spartu v úvodu poznamenal. Probrala se až po třiadvaceti minutách, kdy měl Jarošík na hlavě vyrovnání. Mladý Berkovec ale jeho stoprocentní šanci zlikvidoval. Se střelou Hušbauera  po parádní kombinaci Sparty, která doslova rozebrala domácí obranu, si v závěru první půle poradil také a proto Slavia dál vedla.

A držela se i v úvodu druhého poločasu, kdy Hřebíkův tým viditelně přidal, zatlačil domácí k jejich šestnáctce i tím, že vysunul dopředu Jarošíka a vynutil si převahu. Veolkou šanci vyrovnat měl hlavičkující Kweuke, ale bránu minul. Až čtvrthodiny před koncem přišel úder favorizovaných hostů. Krejčí nejprve trefil tyč, aby vzápětí Přikryl naplnil svou gólovou normu. Ve čtvrtém zápase po sobě se zapsal mezi střelce a vyrovnal. To ale bylo všechno,nač se hosté zmohli. Museli se spokojit s remízou, takže ligu vedou už jen o jediný bod.

Radovala se ale i Slavia, která sehrála nejlepší jarní partii a ve třetím zápase pod vedením mladého kouče Poustky potřetí remizovala.

Liberec klokany rozstřílel

Druhý Liberec začal proti Bohemians výborně a už v úvodu si vytvořil několik slibných šancí. Šural a Nezmar je sice neproměnili, ale Gebre Selassie přece jen v 17. min. skóre otevřel. A když na začátku druhého poločasu přidal Bosančič druhou branku a Nezmar čtvrthodiny před koncem třetí, nebylo co řešit.

Severočeši zaslouženě vyhráli a stáhli manko na vedoucí Spartu na jediný bod.

Baník padl a zůstává v sestupové zóně

Fotbalisté Baníku Ostrava potřebovali na hřišti Slovácka nutně vyhrát, aby se alespoň dočasně vymanili ze sestupových vod. Jenže bez dlouhodobě zraněného kanonýra Václava Svěrkoše se gólově neprosadili.

A přestože byl v první půli lepším týmem, po přestávce vstřelili vítězný gól domácí, když po akci s Lukášem skóroval Filip Hlúpik. Baníku nepomohla k bodovému zisku ani čtvrthodinová přesilovka v závěru po vyloučení Volešáka. Slovácko nakonec slavilo hubené vítězství 1:0.